fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1
Měsíční plán akcí: březen 2024
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > OK Dějepisné olympiády bylo pro naše žáky úspěšné (doplněno)

OK Dějepisné olympiády bylo pro naše žáky úspěšné (doplněno)Datum konání:
18.1.2023

Dějepisná olympiádaVe středu 18. ledna 2023 se v Písku na Základní škole E. Beneše konalo okresní kolo Dějepisné olympiády v obou kategoriích (I - ZŠ a II - SŠ). Všech šest našich soutěžících z Písku odjiždělo jako úspěšní řešitelé. 

V kategorii I - ZŠ zaostal za děleným druhým a třetím místem o jediný bod sekundán Adam Žalmánek a obsadil tak místo čtvrté za 70 bodů (jen čtyři body za vítězem). Šesté a osmé pořadí připadlo jeho spolužačkám Lucie Januškové a Anežce Ondřichové. Celkem soutěžili 32 žáci.

Ve středoškolské kategorii se podělili o 3.-4. místo Zuzana Šindelářová (2.A) a Adam Řehoř (3.A). Za touto dvojicí o půl bodu zaostal Adamův spolužák Marek Černý a obsadil tak místo páté. Celkem soutěžilo jedenáct žáků ze čtyř různých středních škol. 

Z okresního kola určitě postují vítězové v obou kategoriích a další úspěšní řešitelé, o jejichž počtu rozhodne krajská komise. Snad se mezi ně zařadí i někdo z našich. 

Všem jmenovaným blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.  

Samotní účastníci napsali toto:

Dne 18. 1. 2023 jsme se zúčastnili dějepisné olympiády společně s dalšími třemi studenty z našeho gymnázia. Letošní téma bylo „Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992“. Soutěž se opět konala v ZŠ Edvarda Beneše v Písku. Se spolužáky jsme vyrazili na cestu v osm hodin autobusovým spojem. Během cesty jsme ještě procvičovaly mozkové závity a připravovali se na to, co nás čeká.

Na místě bylo hodně účastníků, ale i tak nás neopustil soutěžní duch. Z olympiády jsme odjížděli s rozdílnými pocity. Nakonec jsme obsadili třetí místo v první kategorii a třetí až čtvrté místo v kategorii druhé. Nejistotu tedy nakonec vystřídal úspěch, ačkoliv bronzový. Těšíme se na další ročník.

Adam Řehoř a Marek Černý (oba 3.A)