fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Olympijský víceboj
1
Měsíční plán akcí: květen 2024
2 3 4 5
6 7 8 9 10
No BackPack Day 2024
11 12
13 14 15
Seznam přijatých uchazečů PZ do 4G a 6G pro šk. rok 2024/2025
16 17 18 19
20
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025
21 22 23 24
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
25
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
26
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
27
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
28
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
29
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
30
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
31
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
1 2
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > OK pIšQworky

OK pIšQworkyDatum konání:
9.11.2018

V pátek 9. listopadu 2018 se dvacet našich žáků vydalo v doprovodu Martina do Písku na okresní kolo soutěže pIšQworky.

logo.pngReprezentovaly  nás  týmy: STRIKS (sekunda), Marast a sajrajt (sexta), VTAKP (3.A) a Error 404 (4.A).

STRIKS a Error 404 jsou v soutěži nováčky. Sekundáni mají ještě možnost si svou účast ještě zopakovat, pro Error 404 to byla premiéra i derniéra současně. Marast a sajrat se na "scénu" vrátil po delším čase, tento tým nás již reprezentoval, ale bylo to v době, kdy jeho členové ještě navštěvovali nižší gymnáziu. Jak se dále dočtete, nejúspěšnější byl letos v Písku náš tým VTAKP tvořený třeťáky. S drobnými obměnami svých členů soutěžil už potřetí, ale ani letos nepřekročil svůj stín, protože zatím nejlepšího výsledku dosáhl hned poprvé, kdy postoupil do krajského kola.

pisqworky.jpg

Organizátor na svém webu píše:

Heavy Cargos se v Písku ukázali jako těžcí soupeři

Na Základní škole Tomáše Šobra a Mateřské škole Písek se dne 9. 11. 2018 uskutečnil zarputilý turnaj pIšQworek o postup do krajského kola. Ve hře byla pouze dvě postupová místa na 14 příchozích týmů.

Některé týmy dorazily nedočkavě už tři čtvrtě hodiny před začátkem, takže pro ně ještě nebyla nachystaná místa. Pro všechny bylo očividně těžké skrývat nadšení. Chodbou těsně před zahájením burácely hlasy týmů. Bylo těžké je utišit. Úvodní prezentace seznámila všechny s pravidly a mohlo se okamžitě hrát.

I když se to původně kvůli jejich hlasitosti nezdálo, jakmile začaly hry ve skupinách, všichni soutěžící byli ukáznění a ještě si turnaj organizovali téměř sami. K tomu se i v rozhovoru vyjádřila vychovatelka ze Střední rybářské školy a VOŠ Vodňany: "Ti moji jsou už dospěli, takže ví, jak se chovat. Někdy mají své klukovské dny, ale vždycky si to umí vyříkat mezi sebou." 

Týmy pocházely ze všech věkových skupin a pIšQworkářská zkušenost se lišila. Některé zápasy byly proto velmi rychlé. Ale nebylo nouze ani o vyrovnané zápasy, v nichž soutěžící úporně zápasili do konce časového limitu, aby nakonec zápas skončil neskrývaným štěstím výherce. Turnaj se neobešel bez objetí ani nářků. 

Napětí postupem turnaje stoupalo. Nízké stoly základní školy ani nedostatek psacích potřeb neomezovaly nikoho. Všichni hráli nejlépe, jak uměli. V přestávkách mezi koly týmy vymýšlely svou strategii i nové taktiky, aby byly lépe připravené do dalších kol.

Pomalu se dohrávala skupinová kola a na výsledkové tabuli se rýsovaly výsledky. Pro některé týmy veselé, dostaly přece šanci zahrát si v play-off a postoupit na krajský turnaj. Konkrétně to byly týmy ACS, Alfa, Beta, Hej počkej^3, Heavy cargos, VTAKP, Pisqoti ze ZŠ Josefa Kajetána Tyla a jejich jmenovci Pišqwoti z píseckého Gymnázia. Ale pro jiné to bohužel znamenalo smutnou cestu domů.

Po odchodu neúspěšných týmů se chodby Základní školy Tomáše Šobra utišily tak, že i zvuk spadlého lineru se ozýval přes celou místnost. Hned v prvním kole došlo k remíze týmů Pisqoti a Hej počkej^3. Jejich zástupci v rozstřelu byli jediní v místnosti, na jejichž klání závisel osud obou týmů. Všichni ostatní spoluhráči se seskupili kolem nich.

Celý turnaj kypěl atmosférou. I post-modernisticky vyhlížející výtvarné portréty od místních žáků vypadaly, jako kdyby se zatajeným dechem sledovaly probíhající zápasy. Po skončení každého kola se ozývaly vzdechy: "měla jsem špatný den", "tak asi jedeme domů", "škoda, takové hezké bloky by se mi líbily", ale do dalších kol mohou bohužel postoupit jen ti nejlepší. 

O ceny se nakonec popraly týmy Heavy cargos, ACS, Alfa a Pisqoti. Zápas mezi Heavy cargos a Pisqoty bylo už jen klání o pohár. Prohry se tyto dva týmy nemusely bát, protože oba měly zajištěný postup do krajského turnaje. Výsledek turnaje byl znám, než hodiny odbyly první hodinu odpolední. Pan ředitel Mgr. Jaroslav Wolf se ujal předávání diplomů, u kterého byly všechny úsměvy roztažené od ucha k uchu. Zbylo akorát rozebrání cen a s dobrými pocity se rozutíkat domů.

Pořadí:

  1. místo: Heavy Cargos (Gymnázium Písek) 
  2. místo: Pišqoti (ZŠ Josefa Kajetána Tyla a MŠ Písek) 
  3.  místo: ACS (Gymnázium Písek)

(zdroj pisqworky.cz)

Z fotek organizátora: 

Naše fotky:

201.jpg

Postupový klíč byl letos nepříznivý. Na tradici týmu XaXaXaXa se nám zatím nedaří navázat, snad příště. Děkuji všem za přístup k soutěži a děkuji za reprezentaci školy.