Jak to bude s maturitami a přijímacími zkouškami?
Časové schéma maturit v naší škole
Měsíční plán akcí: červen 2020
Přijímací zkoušky v naší škole
OCHRANA ZDRAVÍ NA SŠ V PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK A MATURITNÍCH ZKOUŠEK 19/20
Přijímací zkoušky v naší škole
Soutěž BRLOH Extra
Možnost osobní přítomnosti ve škole pro žáky SŠ nematuritních ročníků

Hlavní strana > Aktuality > Okresní kola Konverzační soutěže v ANJ - dvakrát třetí místo

Okresní kola Konverzační soutěže v ANJ - dvakrát třetí místo

14.2.2018
Datum ukončení:
15.2.2018

Ve středu a ve čtvrtek 14. a 15. února 2018 se v Písku konala Okresní kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce a to ve II. a ve III. kategorii. V obou soutěžích jsme obsadili třetí místo.

Výsledková listina kategorie II:BVe středu 14. února soutěžili čtyři gymnazisté v kategorii II.B určené žákům tříd tercie či kvarta osmiletého (primy či sekundy šestiletého) gymnázia. Za Janem Trkovským a Gabrielou Woldřichovou z píseckého gymnázia skončila třetí naše soutěžící Kristýna Vuová ze sekundy. Další naše žákyně Nela Karlová z primy byla čtvrtá.

Výsledková listina kategorie III.AČtvrtek 15. února patřil středoškolákům a jejich kategorii III.A. První dvě místa obsadilii opět písečtí gymnazisté a to Emma Körnerová a Martin Pišna. Místo třetí a čtvrté si "vyhradili" naši kvintáni Jakub Csanda a Štěpán Komárek. Dvanáctou do tuctu soutěžících byla i Adéla Vohradníková z naší kvarty.

Všem našim blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Do krajského kola postupující pouze vítězové kategorií.

Svou zprávu přináší i Tereza Čunátová z kvinty, které tentokrát přímou účastnicí nebyla.

Znalost cizích jazyků je v dnešní době samozřejmým předpokladem zajišťujícím budoucí uplatnitelnost absolventů středních či vysokých škol na trhu práce. Vhodné příležitosti k procvičení jazyka, kromě výjezdu do zahraničí, představují nejrůznější soutěže, organizované institucemi podporující rozvoj jazykových schopností. Tyto soutěže bývají koncipovány především jako konverzační s důrazem na mluvený projev, poslechové cvičení a krátký gramatický test. Naše gymnázium se řadí mezi dlouhodobé účastníky, takže nebylo překvapením, že 15 .2. opět vyrazilo do Písku, kde v tento den proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, jež se jako obvykle setkalo s poměrně vysokým zájmem účastníků, mezi nimiž se ukázala nemalá skupinka Milevšťáků. Největšího úspěchu dosáhli studenti kvinty, Samuel Csanda a Štěpán Komárek, kteří v kategorii III. A obsadili třetí a čtvrté místo, studentka primy Nela Karlová, která získala místo čtvrté a Kristýna Vuová ze sekundy, jež si rovněž vybojovala post na stupni vítězů a domů se taktéž vrátila s bronzovou medailí.