V dobrošovském jezdeckém klubu zachraňovali malou Cherry
Pilotní část Psaní hravě skončila. Rozhovor s jednou úspěšnou absolventkou
Měsíční plán akcí: květen 2020
Pokyn ředitele školy: Klasifikace za 2. pololetí šk.r. 2019/2020
Testování čtenářské a matematické gramotnosti
OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ŠKOLY PRO OBDOBÍ PŘÍPRAVY NA MATURITU JARO 2020
Zpátky ve škole
ŽIVOT ZA DOBY KORONAVIROVÉ ANEB CO NÁS KORONAVIRUS (NE)NAUČIL

Hlavní strana > Aktuality > Už potřetí se běželo S mapou v ruce skrz Vinice

Už potřetí se běželo S mapou v ruce skrz Vinice

4.10.2018

01[31].jpgMilevské noviny č. 43/2018 na str. 27. přinášejí článek podepsaný Jana Plavcová/-pub- o třetím ročníku závodu v orientačním běhu, který pořádá naše škola. Z článku jsme vybrali:

Ve čtvrtek 4. října proběhl už třetí ročník závodu S mapou v ruce skrz Vinice, který pořádá pro žáky milevských škol místní gymnázium. Na startu se letos sešla osmdesátka závodníků, aby si vyzkoušela pro náš region netradiční sportovní disciplínu. Závod byl rozdělen do tří věkových kategorií, věku odpovídala délka a náročnost trasy, která pro všechny kategorie začínala i končila v lesoparku Bažantnice.

V kategorii šestých a sedmých tříd základních škol hledali závodníci celkem šest stanovišť a trasa měřila zhruba tři kilometry. Vítěz kategorie chlapců stejně jako vítězka kategorie děvčat jsou z 1. základní školy.

Nejpočetnější byla kategorie osmých a devátých tříd a odpovídajících ročníků víceletého gymnázia. V té se hledalo sedm kontrol na trase dlouhé zhruba čtyři kilometry. I v této kategorii jsou vítězové z 1. základní školy.

Ve druhé části úterního odpoledne pak startovala kategorie středoškoláků. Všech sedm kontrol našli nejrychleji a ve správném pořadí mezi děvčaty Eliška (23:50 minuty) a mezi chlapci Tomáš (12:00 minut). Oba jsou z našeho gymnázia.

Protože závod finančně podpořilo Město Milevsko a Asociace školních sportovních klubů, cinkaly při závěrečném vyhodnocování medaile a každý účastník si odnesl drobnou cenu.

Na fotografii jsou tři nejlepší z kategorie středoškolaček (všechny jsou z našeho gymnázia) - tato fotografie byla otištěna v MN. Na fotce vpravo jsou tři nejlepší středoškoláci. I oni jsou z naší školy.

04.jpg02.jpg