Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Pražský studentský summit
Ředitelské volno 25.9.2020
První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > MN: Tereza Mužíková postoupila do krajského kola

MN: Tereza Mužíková postoupila do krajského kola

10.4.2019

Ve středu 10. dubna se pětice žáků z milevského gymnázia vydala do Písku na okresní kolo Sazka olympijského víceboje. U zrodu této soutěže, která letos slaví desáté výročí, stáli úspěšní čeští atleti Roman Šebrle a Robert Změlík. Cílem tohoto projektu je rozhýbat české děti a v deseti soutěžních disciplínách rozvíjet jejich pohybové schopnosti. Okresní kola probíhají v pětiboji, krajská v sedmiboji, republikové finále pak pravidelně v Brně v plném desetiboji. Milevské gymnázium dříve úspěšně reprezentovala Pavla Molíková, která dva roky po sobě stála v republikovém finále na stupních vítězů. Věkem už se ale přehoupla mezi středoškoláky, a tak se na její úspěchy snažili navázat mladší spolužáci.

ovov.jpgV kategorii ročníku narození 2004 se o co nejlepší výkony v pěti disciplínách – trojskok, hod medicinbalem, kliky, přeskoky přes švihadlo a driblink – snažili Eliška Kortanová (prima), Tereza Mužíková, Nela Karlová, Tereza Housková a Jaroslav Suchan (sekunda). Nejlépe si vedla Tereza Mužíková, která se stala výkonem 15,4 m absolutní vítězkou v hodu medicinbalem, po součtu bodů ve všech pěti disciplínách se zařadila v konkurenci 17 děvčat na výborné 2. místo. Zajistila si tak postup do krajského kola, které proběhne 15. května v Táboře. Také její spolužáci zaslouží za předvedené výkony pochvalu. Eliška Kortanová se zařadila na celkové 10. místo, Nela Karlová skončila čtrnáctá. Smolný den měla Tereza Housková, která si zřejmě vlivem chladného počasí hned při první disciplíně přivodila svalové zranění a soutěž nedokončila. Jaroslavu Suchanovi se v kategorii chlapců nejlépe vydařil hod medicinbalem a driblink, mezi osmi chlapci ročníku narození 2004 skončil na pěkném čtvrtém místě.

Tereza Mužíková nebude v krajském kole jedinou zástupkyní Milevska. Úspěšně si vedli i žáci I. ZŠ T. G. Masaryka. Jejich osmičlenné družstvo přivezlo bronzové medaile. Do krajského kola postoupil v jednotlivcích Petr Molík, který ve své věkové kategorii zvítězil, i jeho o rok starší spolužačka Miroslava Kortanová.

Fotografie: Na snímku jsou žáci milevského gymnázia – zleva Eliška Kortanová, Tereza Housková, Jaroslav Suchan, Tereza Mužíková a Nela Karlová.

Otištěno v Milevských novinách 17/2019 ze dne 24.4.2019 na str. 29

K soutěži jsme již přinesli fotogalerii