fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1
Měsíční plán akcí: březen 2024
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Pohár Josefa Masopusta

Pohár Josefa MasopustaDatum konání:
22.3.2018

Fotbalový turnaj žáků V. kategorie (SŠ) Pohár Josefa Masopusta se hraje systémem jednotlivých turnajů v rámci okresů, případně okrsků, vítězové okresních finále postupují do krajského finále. Vítězové krajských finále mezi sebou sehrají mezikrajskou kvalifikaci, aby se šest nejlepších týmů utkalo v republikovém finále. Hraje se bude podle pravidel FAČR platných od 1.7.2005. Za školní tým mohou nastoupit studenti denního studia. Organizace jednotlivých turnajů se odvíjí od počtu zúčastněných týmů. Pohár je putovní.

josef_masopust.jpgJedním ze základních smyslů projektu je připomenout příklad Josefa Masopusta, ukázat, že má smysl přistupovat k plnění svých povinností odpovědně. Ukázat, že sny jsou splnitelné a že pokud člověk něco opravdu chce, má šanci svých snů dosáhnout.

Josef Masopust (1931 Střimice u Mostu – 2015 Praha) byl československý fotbalový hráč a trenér. V roce 1962 obdržel cenu Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu. Českomoravský fotbalový svaz ho vyhlásil Nejlepším českým fotbalistou posledních 50 letV roce 2000 vyhrál anketu Česká fotbalová osobnost století a krátce poté jej odborníci zvolili za českého Fotbalistu století. Pelé ho roku 2004 zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů. Figuroval na seznamu UEFA Jubilee 52 Golden Player. V rámci oslav jeho 80. narozenin do Prahy zavítali jako gratulanti předseda FIFA Sepp Blatter, portugalská legenda Eusébio a další významné osobnosti světového fotbalu.

(zdroj: stránky pořadatele, wikipedia.org)

Přímí účastníci Dominik Reiniš a Vít Pouzar nám k tomu napsali:

Pohár Josefa Masopusta – medaile na dosah

Již sedmý ročník Poháru Josefa Masopusta byl zahájen s počátkem nového školního roku a střední školy po celé České republice se v průběhu roku zatím utkaly v okresním kole.
 
Písecký okres, jehož součástí je i naše škola, měl naplánované okresní "finále" na čtvrtek, 22. března.2018. 
 
Po loňském třetím místě a relativním úspěchu milevských gymnazistů, vyrážel tým z Milevska bez opor z let minulých. Ač velice oslabené družstvo, které muselo skousnout ztrátu zraněných Adama Hrubce a Martina Štemberka, bylo v roli outsidera, nakonec zabojovalo o medaili.
 
Zpět k turnaji. Poháru Josefa Masopusta se v píseckém kole účastnilo šest mužstev. Milevské gymnázium bylo rozlosováno do skupiny B, v níž se střetlo s OA Písek a VOŠL a SLŠ Písek. V prvním utkání chlapci podlehli favorizované Obchodní akademii, která dokráčela po úspěchu ve skupině až do finále, 0:2. Ve druhém zápase, kdy šlo tzv. o vše, milevský "gympl" spálil několik tutových šancí a uhrál pouze bezbrankovou remízu.
 
Výsledek? Chlapci se díky výbornému výkonu OA Písek nakonec dostali z druhého místa ve skupině do bitvy o medaile. V onom utkání ovšem nestačili na SOŠ a SOU Písek, v jehož mužstvu nastoupilo hned několik fotbalistů FC Písek – 0:2.
 
Ač velice oslabeni, sahali po medaili, za to jím patří díky.
 
I já se s poděkováním za v dané situaci pěkné čtvrté místo připojuji.