Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2019

Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2019

21.12.2018

Ve třídě 4.A (2015-2019) podalo přihlášku k maturitě JARO 2019 celkem šestnáct žáků.

Graf č. 1 - Volitelný předmět ve společné částiVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Pět studentů se rozhodlo pro matematiku a jedenáct studentů pro cizí, konkrétně pro anglický, jazyk - Viz graf č. 1: Volitelný předmět ve společné části.

Graf 2 4A.pngV profilové části si každý student volí právě dva předměty. Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student. Graf č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem (vedle angličtiny)  především o německý jazyk, dějepis a geografii.

Graf 3 4A.pngKombinace volitelných předmětů jsou různé, stejnou dvojici předmětů si zvolili maximálně dva žáci: viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.

Graf 4 4A.pngGraf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka ukazuje, že polovina studentů maturuje za dvou cizích jazyků.    Z nich dva maturují ve společné části z matematiky a k ní si přibírají vedle angličtiny i ruštinu.  A z 11 studentů, kteří maturují ve společné části z cizího jazyka si šest přibírá v profilové části další cizí jazyk. Z osmi studentů, kteří maturují jen z jednoho cizího jazyka jsou tři "matematici" a zbylých pět si volí v profilové části již jen nejazykové profilové předměty.

Graf 5 4A.pngGraf č. 5: Maturita z cizího jazyka ukazuje, že jazykových zkoušek je celkem 24, 16 z angličtiny, 5 z němčiny a 3 z ruštiny.

Graf 6 4A.pngPoslední dva grafy srovnávají volbu profilových předmětů studentů, kteří se zvolili ve společné části anglický jazyk, s volbou studentů, kteří se rozhodli pro matematiku.

Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si ve třech případech přibrali angličtinu a dva maturanti ještě další jazyk (viz graf č. 6: Maturita z matematiky a profilových předmětů). Zajímavé je, že poslední tři uvedení maturanti si již nepřibrali k matematice další přírodovědný předmět.

Grag 7 4A.png "Jazykáři" (viz graf č. 7: Maturita ze státní anglčtiny a profilových předmětů) svou volbou po dvou volitelných předmětech preferovali německý jazyk, dějepis a geografii. Ostatní předměty jsou z celého spektra jazyků, humanitních, přírodovědných i výchovných předmětů (výtvarný obor ve třech případech).