Distanční výuka pokračuje i po 26. 4. 2021 - přehled opatření
Maturita: Dodatek k opatření obecné povahy MŠMT navyšující počet opravných zkoušek (akt.)
Vyhlášení voleb do školské rady
Aktualizace školních webových stránek v dubnu 2021
Studentský článek: Jak to vidím já aneb motivace pro psychicky vyčerpané z koronaviru
Maturitní zpravodaj č. 55: Cizí jazyky
Měsíční plán akcí: květen 2021
Fejeton
Maturitní kalendář JARO 2021
Naše gymnázium zůstává i po 3.5.2021 až do odvolání v režimu distanční výuky (akt.)
Novinky ve školní jídelně 1. ZŠ Milevsko
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno po 4. kole)
Informace k provozu školy od 10. května 2021
Maturitní zpravodaj CJL
OPATŘENÍ OBECNÉ POVAHY – PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – DODATEK
Informace k provozu školy od 10. května 2021
Vyhlášení výběrového řízení - hospodářka a administrativní pracovnice školy
Volby do školské rady - zveřejnění kandidátů
Informace k provozu školy od 17. května 2021

Hlavní strana > Aktuality > Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018

Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018

20.12.2017

Graf č. 1: Volitelný předmět společné částiVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Devět studentů se rozhodlo pro matematiku a devatenáct studentů pro cizí, konkrétně pro anglický, osmnáct a pro ruský jazyk jeden student - Viz graf č. 1: Volitelný předmět ve společné části.

Graf č. 2: Volitelné předměty profilové částiV profilové části si každý student volí právě dva předměty. Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student. Graf č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý vedle angličtiny zájem především o dějepis a geografii. O něco menší je zájem o občanský a společenskovědní základ a chemii. Ke zkouškám z ostatních předmětů se přihlásili pokaždé nanejvýš čtyři žáci.

Graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů profilové částiKombinace volitelných předmětů jsou různé, nejčastější kombinací jsou dějepis – geografie, dějepis – občanský a společenskovědní základ, geografie - chemie: viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.

Graf č. 4. Zkoušky z cizího jazykaGraf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka ukazuje, že většina studentů si zvolila jen jeden cizí jazyk a to ve společné části, devět studentů maturuje z jazyka v jen v profilové části (maturující z matematiky ve společné části) a tři studentky se rozhodly pro maturitu ze dvou cizích jazyků, všechny tři mají oba cizí jazyky v profilové části. Letos tedy na rozdíl od minulých let nezvolil nikdo kombinaci matematiky ve společné části a dvou cizích jazyků v části profilové.

Graf č. 5: Maturita z cizího jazykaGraf č. 5: Maturita z cizího jazyka ukazuje, že témě 9 desetin jazykových zkoušek je anglického jazyka a pouhá jedna desetina z německého.

ChartGo (5).pngPoslední dva grafy srovnávají volbu profilových předmětů studentů, kteří se zvolili ve společné části anglický jazyk, s volbou studentů, kteří se rozhodli pro matematiku.

Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si volili již jen jeden předmět profilové části, protože jejich povinnou volbou byl cizí jazyk (viz graf č. 6: Maturita z matematiky a profilových předmětů). "Matematici" se nezvolili pouze ryze přírodovědné předměty, ale také občanský a společenskovědní základ, dějepis i geografii.

Graf č. 7: Maturita ze státní angličtiny a profilových předmětů. "Jazykáři" (viz graf č. 7: Maturita ze státní anglčtiny a profilových předmětů) svou volbou po dvou volitelných předmětech preferovali humanitní předměty včetně druhého cizího jazyka a výtvarné výchovy, neboť jen čtvrtina zkoušek je z biologie nebo chemie.