Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31
Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
1
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
2 3
4
Středoškolská futsalová liga
5 6
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
7 8 9
Navštívili nás naši absolventi
10
11
Bobřík informatiky
Testování Scio
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
12
Bobřík informatiky
Testování Scio
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
Divadelní představení Přelet na kukaččím hnízdem
13
Bobřík informatiky
Testování Scio
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Zapojili jsme se do mezinárodní olympiády v ruštině
Fotogalerie: GISDay 2019
14
Bobřík informatiky
Testování Scio
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - KADET
15
Bobřík informatiky
pIšQworky v Písku pohledem organizátora
Fotogalerie: Oblastní kolo pIšQworek v Písku 15.11.2019
16 17
18 19
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Den otevřených dveří
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Přihlašování k maturitě JARO 2020
30
Orientační kalendář maturity JARO 2020
1
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018

Přihlášky třídy 4.A k maturitě JARO 2018Datum konání:
20.12.2017

Graf č. 1: Volitelný předmět společné částiVe společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška, která se bude konat společně s profilovou částí), nebo z matematiky (didaktický test). Devět studentů se rozhodlo pro matematiku a devatenáct studentů pro cizí, konkrétně pro anglický, osmnáct a pro ruský jazyk jeden student - Viz graf č. 1: Volitelný předmět ve společné části.

Graf č. 2: Volitelné předměty profilové částiV profilové části si každý student volí právě dva předměty. Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části.  Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student. Graf č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý vedle angličtiny zájem především o dějepis a geografii. O něco menší je zájem o občanský a společenskovědní základ a chemii. Ke zkouškám z ostatních předmětů se přihlásili pokaždé nanejvýš čtyři žáci.

Graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů profilové částiKombinace volitelných předmětů jsou různé, nejčastější kombinací jsou dějepis – geografie, dějepis – občanský a společenskovědní základ, geografie - chemie: viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.

Graf č. 4. Zkoušky z cizího jazykaGraf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka ukazuje, že většina studentů si zvolila jen jeden cizí jazyk a to ve společné části, devět studentů maturuje z jazyka v jen v profilové části (maturující z matematiky ve společné části) a tři studentky se rozhodly pro maturitu ze dvou cizích jazyků, všechny tři mají oba cizí jazyky v profilové části. Letos tedy na rozdíl od minulých let nezvolil nikdo kombinaci matematiky ve společné části a dvou cizích jazyků v části profilové.


Graf č. 5: Maturita z cizího jazykaGraf č. 5: Maturita z cizího jazyka ukazuje, že témě 9 desetin jazykových zkoušek je anglického jazyka a pouhá jedna desetina z německého.

ChartGo (5).pngPoslední dva grafy srovnávají volbu profilových předmětů studentů, kteří se zvolili ve společné části anglický jazyk, s volbou studentů, kteří se rozhodli pro matematiku.

Jak už bylo uvedeno dříve, maturanti, kteří se rozhodli pro matematiku ve společné části, si volili již jen jeden předmět profilové části, protože jejich povinnou volbou byl cizí jazyk (viz graf č. 6: Maturita z matematiky a profilových předmětů). "Matematici" se nezvolili pouze ryze přírodovědné předměty, ale také občanský a společenskovědní základ, dějepis i geografii. 

Graf č. 7: Maturita ze státní angličtiny a profilových předmětů. "Jazykáři" (viz graf č. 7: Maturita ze státní anglčtiny a profilových předmětů) svou volbou po dvou volitelných předmětech preferovali humanitní předměty včetně druhého cizího jazyka a výtvarné výchovy, neboť jen čtvrtina zkoušek je z biologie nebo chemie.