Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Pražský studentský summit
Ředitelské volno 25.9.2020
První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > Přírodovědný klokan

Přírodovědný klokan

Info o soutěži

Soutěž Přírodovědný klokan vznikla v roce 2006 v rámci projektu „STM-Morava“ číslo 2E06029 Národního programu výzkumu II. Pořadatelem soutěže je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Soutěž figuruje na seznamu soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v kategorii B.

logo_levePrůběh soutěže je obdobný jako u v ČR dobře známého a zavedeného Matematického klokana. Soutěžní kategorie jsou dvě, a sice Kadet (8.-9. třída ZŠ) a Junior (I.-II. ročník SŠ). V každé kategorii je zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, přičemž ti pak vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Na řešení mají 40 minut čistého času. Distribuce testů a jejich následné vyhodnocení prochází sítí krajských a okresních důvěrníků. Celkové vyhodnocení a zpracování statistik za celou Českou republiku se provádí v centru v Olomouci. Nejúspěšnější řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou.

(zdroj: web pořadatele)

logo_pravéNa naší škole jsme začali v Přírodovědném klokanovi až v posledních několika letech, přesto již má u nás tato soutěž jistou tradici. Letošního ročníku se zúčastnili všichni naši žáci kromě maturitního a předmaturitního ročníku.

V kategorii KADET u nás soutěžilo 26 žáků z primy a sekundy. Nejlepšího výsledku dosáhla Michaela ze sekundy s 57 body. O tři body méně měli shodně primáni Cedrik a Anna. Michaela se v okrese Písek svým výsledkem zařadila na 15. místo.

V kategorii JUNIOR se o medailové pozice podělili tři kvartáni. Nejlepší byl Filip s 71 bodem, následovali (rovněž s bodovou rovností) Vojtěch a Kristýna, oba 68 bodů.  Do soutěže se v této kategorii zapojilo 56 účastníků (tercie, kvarta a 2.A). Filip skončil druhý v okrese.