Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu
Tři naši absolventi na přednášce ředitele BIS
Informace k provozu školy od 15. června 2021
Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro školní rok 2021/22

Hlavní strana > Aktuality > Projekt "Přírodovědná laboratoř"

Projekt "Přírodovědná laboratoř"

30.8.2017

Základní informace o projektu

„Přírodovědná laboratoř“

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ byl předložen v rámci 33. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu „Infrastruktura středních a vyšších odborných škol (SVL)“ v prioritní ose 06.2: Zkvalitnění veřejných služeb a podmínek života pro obyvatele regionů.

Projektu, jehož celkové náklady činí 3 053 130,69 Kč, z toho způsobilé náklady 2 981 740, 69 Kč, byla přiznána dotace ve výši 85 % způsobilých výdajů, tj. 2 534 479,58 Kč.

Fyzická realizace projektu byla Gymnáziem, Milevsko zahájena dne 22. 9. 2014 s cílem dokončit projekt nejpozději do konce srpna roku 2018.

Předmětem projektu je zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře vč. zajištění konektivity a zajištění bezbariérovosti objektu. Projekt tak řeší problém nedostatečných podmínek pro vyučování a vybavenosti gymnázia pro výuku přírodních věd (zejména biologie). Stávající učebna je zastaralá, rozvody plynu, vody a elektřiny neodpovídají požadavkům výuky, učebna je nevhodně osvětlená, zcela chybí moderní pomůcky a také pomůcky, které by umožňovaly interaktivní výuku. Vnitřní konektivita školy rovněž nedosahuje takových výsledků, které by byly srovnatelné s jinými školami v Evropě.

Hlavním cílem projektu je tedy zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Milevsko. Tohoto cíle bude dosaženo skrze pořízení nového vybavení a rekonstrukci přírodovědné laboratoře. Vzdělávání na gymnáziu bude též zkvalitněno díky zajištění vnitřní konektivity dle standardu daného výzvou č. 33 Integrovaného regionálního operačního programu. Vybavení pořizované v rámci projektu výuku zkvalitní a významně pozvedne motivaci studentů ke studiu klíčových kompetencí, které jsou reálně uplatnitelné v jejich budoucím profesním životě.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace výuky přírodních věd zaměřená na praktickou stránku,
  • zvýšení využívání moderních digitálních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o studium přírodních věd na gymnáziu,
  • zkvalitnění přípravy studentů v oblasti přírodních věd pro případné další studium na vyšší odborné či vysoké škole,
  • vytvoření synergie s jinými dokončenými projekty financovanými z EU,
  • zvýšení prevence sociálně patologických jevů,
  • zlepšení uplatnitelnosti studentů na trhu práce,
  • zlepšení image školy a zvýšení poptávky po studiu na škole,
  • optimalizace výuky v návaznosti na potřeby trhu práce prostřednictvím spolupráce s Městem Milevsko,
  • zvýšení motivace ke studiu přírodovědných oborů u žáků základních škol prostřednictvím spolupráce se čtyřmi základními školami a dále jednou SŠ,
  • zkvalitnění venkovního prostředí areálu prostřednictvím výsadby zeleně,
  • zajištění bezbariérovosti,
  • zajištění a zlepšení vnitřní konektivity školy.

Projekt „Přírodovědná laboratoř“ je spolufinancován Evropskou unií.