fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Soutěž finanční gramotnost 2023/24
31
Podzimní soutěž v Psaní hravě
1
Měsíční plán akcí: listopad 2023
2
Fotogalerie: Kameny zmizelých
3 4 5
6 7
Probuď v sobě XO! Přihlášky na pIšQworky 2023 uzavřeny
Oblastní kolo pIšQworek ve znamení velkého úspěchu primy
8 9 10 11
Maturitní ples 4.A
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21
70. výročí založení Gymnázia Milevsko
Program oslav 70. výročí školy
Napsali o nás: Milevské gymnázium slaví...
Oslavy 70. výročí a Den otevřených dveří
22 23 24 25 26
27
Vyjádření ředitele školy - STÁVKA
28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Projektový den EVVO 20.9.2016 (3. akce)

Projektový den EVVO 20.9.2016 (3. akce)Datum konání:
20.9.2016
Datum ukončení:
21.9.2016
Postupně zde představíme všechny akce projektového dne. Omlouváme se, že je neuvedeme ve správném číselném pořadí.

Prachovské skályAkce č. 3: Český ráj

 • úterý 20. 9. 2016
  • odjezd od školy 20. 9. 2016 v 8.30 hodin
  • návrat ke škole 21. 9. 2016 v 19.30 hodin
 • Celková cena 1 170 Kč (hra 429 Kč, ubytování 180 Kč, polopenze 150 Kč, vstupné 60 Kč, doprava 350 Kč)
TEPfaktor: Chotilsko (okr. Příbram)

Cena:  ZŠ 399,- Kč        SŠ 429,- Kč

 • je inspirován pevností Boyard - v tématu pirátů z Karibiku
 • týmová, zábavná a dobrodružná hra
 • luštění šifer, dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek a velká výzva
  • úkoly se plní v týmu minimálně dvou a maximálně pěti osob, spolupráce je nevyhnutelná
  • při plnění úkolů si musíte pomáhat a spolupracovat
  • celá hra trvá průměrně 3 hodiny, ale její délku ovlivňujete sami
  • cílem hry je splnit všechny úkoly a následně otevřít na konci hry truhlu s pokladem
  • na každý úkol máte neomezený počet pokusů
Hrad FrýdštejnHrad Frýštejn

Prohlídka v odpoledních hodinách - vstupné: 30,- Kč

Hrad Frýdštejn lze bez nadsázky považovat za nejkrásnější skalní hrad Českého ráje. Silueta hradu Frýdštejn zakončená mohutnou asi 15 metrů vysokou válcovou věží se tyčí na strmém skalisku táhlého skalního hřebene zvaného Vranovský hřeben. Vysoko nad údolím řeky Jizery nad obcí Frýdštejn. Pevná skála, těžký přístup a výhodná poloha činila z Frýdštejna mimořádně odolný hrad.

Datum založení hradu Frýdštejn historikové sice neznají, ale vědí, že hrad byl od svého založení v majetku rodu Markvarticů. První nepřímá písemná zmínka o hradu Frýdštejn pochází z roku 1363, kdy byla skalní pevnost majetkem pánů z Dražic. První doložená zmínka pak pochází z roku 1385.

Ubytování penzion Podháj - ubytování: 180 Kč, polopenze: 150 Kč

Prachovské skály

21. 9. 2016 odjezd po snídani - vstupné 30 Kč

Prachovské skályPrachovské skály jsou nejnavštěvovanějším prostorem v okolí Jičína. Je to pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severozápadně od Jičína. Rozlohou je neveliké, ale turisticky a horolezecky bohaté skalními seskupeními s prehistorickými nálezy; je chráněno jako přírodní rezervace. Četné rokle, strže, úžlabiny, vyhlídky, osamocené pískovcové věže, jehly i skupinové skalní bloky (soustředěné na poměrně malém prostoru jižně od hlavní komunikace) a další méně vyhledávané skály (v severní a západní části prostoru) vytvářejí z Prachovských skal významný turistický objekt. Nejzajímavější partie skal jsou snadno přístupné po bezpečných turisticky značených cestách, a mnoho překrásných vyhlídek zajišťuje dokonalý přehled prostoru Prachovských skal.

Prachovské skály jsou státní přírodní rezervací a takto chráněny již od roku 1933. Turistické okruhy nás přehledně provedou Prachovskými skalami a po vyhlídkách odkud můžeme shlédnout krásné skalní útvary a přírodu tohoto překrásného koutu Českého ráje.

 • Cesta I. - Malý okruh - pro méně, hlavně časově, náročnou prohlídku skal nám poslouží kratší asi 1,5 km dlouhý okruh. Na okruhu se nachází jedno stoupání a dvě vyhlídky. Okruh vede nádherným prostředím Císařské chodby. Pro méně náročné návštěvníky skal. 
 • Cesta II. - Velký okruh - asi nejpopulárnější okruh, který nás provede velkým množstvím atraktivních míst Prachovských skal a pomůže nám shlédnout osm z třinácti vyhlídek. Na okruhu je několik prudkých stoupání a klesání a je samozřejmě fyzicky náročnější než malý okruh. Okruh je 3,5 km dlouhý a jeho prohlídka může trvat až 2,5 hodiny
Drábské světničkyDrábské světničky

prohlídka v odpoledních hodinách

Skupina sedmi pískovcových bloků na západním okraji plošiny Mužského byla osídlena již v mladší době kamenné. Ve 13.století zde byl založen skalní hrad. V dobách husitských válek byl celý komplex obnoven a stal se opěrným bodem sirotčích vojsk. Dřevěné stavby na skalních blocích byly propojeny mosty, schodišti a ochozy. Dochovaných 18 světniček a šesti chodeb tesaných ve skále bylo doplněno dřevěnými nástavbami a palisádami. Využitím příhodných podmínek vznikl obranný systém doplněný obytnými místnostmi, modlitebnou, věznicí i strážnicí, z údolí krytý přirozeným porostem. Po bitvě u Lipan byly světničky opuštěny a zchátraly. Pro svou obrannou funkci však byly nadále vyhledávaným útočištěm za třicetileté či 2. světové války. Místo je dnes volně přístupné.

Rozhledové místo: Z vyhlídek je možné spatřit širokou část severních Čech od hradu Bezděz, přes lesnatou oblast Klokočky a Ralska k hřebenu Jizerských hor a Krkonoš.