Úřední dny o prázdninách

Hlavní strana > Aktuality > Tisková zpráva: Štěpánka Slámová opět nejlepší v kraji

Tisková zpráva: Štěpánka Slámová opět nejlepší v kraji

9.4.2019

Zdroj NIDVNa Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se konalo krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce, kterého se každoročně účastní žáci milevského gymnázia. V letošním roce úspěšně reprezentovaly čtyři studentky a všechny dosáhly vynikajících výsledků.

Soutěž je složena ve všech kategoriích ze dvou částí. Nejdříve soutěžící vyslechnou příběh, pohádku či jiný text, který musí před komisí co nejpodrobněji převyprávět. Dále následuje konverzační rozhovor na běžná konverzační témata. Odborná porota hodnotí slovní zásobu a pohotovost soutěžících a samozřejmě také gramatickou správnost.

Zdroj: Ruské středisko vědy a kulturyV kategorii SŠ I se nejvíce dařilo Pavle Molíkové, která obsadila nádherné 2. místo s jednobodovou ztrátou za vítězkou Johanou Vožickou z Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích. Hned za ní se na 3. místě umístila další naše studentka z tercie Soňa Kofroňová.

V kategorii SŠ II, tedy předmaturitních ročníků, byla již tradičně úspěšná Štěpánka Slámová ze sexty, která zvítězila před ostatními soutěžícími. Získala peněžní poukázku, diplom a právo reprezentovat Jihočeský kraj v ústředním kole v Praze. Pěkné páté místo obsadila Tereza Zděnková ze třídy 4.A, Všem děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce gratulujeme k opakovanému vítězství v krajském kole a také sedmému místu v celostátní soutěží.

Mgr. Simona Španvirtová

Článek otiskly Milevské noviny č. 12/2019 na str. 22 ve středu 17. dubna 2019

O finále soutěže napsalo článek i Ruské středisko vědy a kultury.

Obrázek k našemu článku jsme převzali právě z článku RSVK v Praze.

Titulní obrázek je z informací o této soutěži (ročník 2018) na stránkách NIDV.