fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31
Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky 2024/2025
Vyhlášení prvního kola přijímacího řízení pro školní rok 2024/25
1
Měsíční plán akcí: únor 2024
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15
O nonartificiální hudbě s Milanem Parnahajem letos již podruhé
16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Studentský summit (3): Druhé přípravné setkání

Studentský summit (3): Druhé přípravné setkáníDatum konání:
20.11.2021

Již potřetí nás Matoušové Pinc a Mlčkovský informují o přípravě na PSS. Poprvé psali, jak se dostali na PSS. Svůj druhý příspěvek věnovali prvnímu přípravnému setkání. 

O události píšeme s menším časovým odstupem, který nevznikl vinou samotných autorů. Jejich článek je opět velice zajímavý a čtivý. Ostatně se o tom můžete přesvědčit sami:

2. přípravné setkání PSSV sobotu 20. listopadu se uskutečnilo druhé přípravné setkání PSS na půdě VŠE v Praze. 2. setkání mělo velice podobný charakter, jako setkání předešlé. Organizační struktura zůstala stejná. Mezi půl 9. až půl 10. hodinou proběhla registrace delegátů a následně započal dopolední program. Jeho první polovina byla věnována budoucímu směřování českého školství a vzdělávání. Měli jsme si možnost poslechnout názory osob, jež jsou v tomto prostředí jako kované. Během přednášky jsme se dozvěděli nepřeberné množství nových poznatků a zároveň zjistili, že české školství má také mnoho nedostatků, s nimiž je zapotřebí bojovat. 

Po panelové diskusi následovala 2. polovina dopoledního programu. V této části se konalo mnoho různých workshopů, z nichž si mohli delegáti vybrat. Matouš Pinc se zúčastnil přednášky, která se týkala současných problémů biodiverzity a globálního oteplování. Matouš Mlčkovský a Nela Karlová navštívili interaktivní přednášku od projektu NEPANIKAŘ, kísdterý se zabýval duševním zdravím a psychickou rovnováhou. 

Když skončila dopolední část programu naše delegace se rozdělila a každý si již šel po svých do jednotlivých orgánů. Ve 13:00 odstartovaly programy v jednotlivých orgánech. 

Nela Karlová (WHO) se učila, jak správně napsat stanovisko a zajistit si kvalitní podklady k jednání. Dále se více do hloubky zaměřila na téma bakteriální rezistence a v neposlední řadě se v jejím výboru simulovaně jednalo o legalizaci prostituce. 

Matouš Mlčkovský (UNODC) se věnoval argumentačním faulům, zhodnocování vypracovaných stanovisek a samozřejmě také simulovanému jednání. Ve výboru pro drogy a kriminalitu se znovu otevřela kubánská krize z roku 1962, při níž měli delegáti za úkol vyjednat mír a ukončit konflikt. Jen pro zajímavost, Matouš zastupoval Jugoslávii.

A poslední z naší trojice, Matouš Pinc, popsal svůj odpolední program následovně: „Orgánový program SOCHUMu měl tentokrát poněkud jiný nádech. Hlavní téma bylo zaměřené na plynulost vyjadřování a převážně prezentování. Dále došlo k představení problematiky ohledně navrácení kulturního dědictví do zemí původu a jak vůbec poznat, zda daný statek zemi skutečně patří. V závěru se konalo cvičné jednání, kde delegáti zastupovali  jednotlivá odvětví zvířecí říše a snažili se sestavit Radu zvířátek. Tento úžasný program se ale kvůli nedostatku času musel bohužel předčasně ukončit.“

Další workshop se bude konat 18. 12. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci bude zvolena buď stávající prezenční forma, nebo se přejde na verzi distanční. Ať už se stane to či ono, my se vám jistě znovu ozveme.

Přejeme jim, aby se jim i třetí setkání v již těsně předvánočním čase vydařilo a já již se těším na jejich příspěvek, který si určitě budete moci přečíst po svátcích během vánočních prázdnin.