Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30
Logická olympiáda 2022 - přihlašování
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21
Kraluj křížkům, ovládej kolečka... Přihlašování na pIšQworky 2022 spuštěno!
22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21

Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21Datum konání:
30.6.2021

Ačkoli tento rok začal překvapivě normálně, žáci i učitelé brzy zjistili, že přece jenom nebude tak dobrý jak očekávali. Hned na konci října museli všichni školu opustit a přešlo se opět na distanční výuku, která tentokrát byla plně hodnocena. Někteří studenti se radovali. Ale jak šel den za dnem, žáci zjišťovali, jak těžké je látku pochopit, když Vám to učitelé nemohou zcela jasně vysvětlit, a kolik úkolů navíc se musí dělat a odevzdávat. Po pár týdnech většina doufala, že školy budou brzy zase otevřeny.

Škola v koviduKdyž se blížily Vánoce, vypadalo to konečně nadějně. Třídy mohly navštěvovat gymnázium alespoň jednou za čtrnáct dní. Jenže to se žákům nelíbilo, protože hodně učitelů přišlo s testy, a tak se skoro celý týden jen psalo. A aby toho nebylo málo, tak nám vláda nakonec školu opět uzavřela.

Přišel leden a všichni se pomalu začali soustředit na uzavírání známek za první pololetí. Pokračovali jsme tedy ve výuce z domova. A u počítače trávili každý den několik hodin. Jen byla škoda, že pro vysvědčení jsme si dojít nemohli. A tak nám alespoň bylo zasláno mailem.

Online výukaDruhé pololetí tedy začalo stejně jako konec prvního. Zvýšil se nám však počet online hodin z daných předmětů. Pokračovala distanční výuka, která zahrnovala pár hodin studia denně a k tomu občas nějaký test. Studenti i učitelé už toho začínali mít dost. Na žáky toho bylo už příliš. Někteří už ani na hodiny nechodili nebo neplnili úkoly. A učitelé se začínali cítit zoufale.

Pak se naštěstí vláda umoudřila a povolila alespoň konzultace, což například u semináře z chemie dost pomohlo, protože se konečně mohlo chodit do laboratoří. Studenti se však museli testovat při příchodu do školy.

Hodina v respirátorechNa konci května se konečně školy otevřely. A začalo se chodit na gymnázium normálně každý den, jak jsme byli zvyklí.

Do teď přetrvává testování a další opatření, jako třeba respirátory na chodbách. Pomalu se však uzavírají všechny známky a studenti prožívají méně náročnější dny.

Už se všichni těší na odpočinek a na prázdniny. Tak ještě vysvědčení a Hurá na ně!

Prázdniny

(článek je žákovskou prací a vznikl před koncem školního roku)