Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
GISDay 2019
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Sportovně turistický kurz 2018

Sportovně turistický kurz 2018

4.6.2018
Datum ukončení:
8.6.2018

První týden v červnu se pro některé studentky a studenty kvinty a 3.A stal velkou výzvou. V pondělí 4. června jsme totiž vyrazili na pětidenní sportovně turistický kurz do Výcvikového střediska Univerzity Karlovy nedaleko Dobronic.

Naše dobrodružství začalo v pondělí ráno u školy. Postupně jsme zkontrolovali kola a dostali první bojový úkol - naložit všechna naše zavazadla do malé kárky, které jsme nikdo nevěřil. Nakonec to ale kluci, za vzorného dozoru pana profesora Dvořáka, zvládli. A můžeme vyrazit!

Malou rozcvičku v podobě asi patnácti kilometrové cesty do našeho zázemí, jsme všichni ve zdraví zdolali. Po dobrém obědě a krátkém poledním klidu jsme se rozdělili do tří skupin. Borci, kteří hodlají najet co nejvíce kilometrů vyrazili jako první. Následovala je skupina těch, kteří se nebojí vyjet do terénu a nakonec vyjeli ti, co preferují zastávku na zmrzlinu. Při návratu z odpoledních projížděk jsme byli všichni rádi zpátky, ale s nadšením do příštích dnů. Večer už nás čekala jen dobrá večeře a volná zábava. Sportovní nadšenci si mohli zahrát tenis, volejbal a spoustu jiných her, které středisko nabízelo.

Druhý den dopoledne se některé trasy mezi skupinami vyměnily, takže bahnu a kopřivám nad hlavu unikl jen málokdo. Někteří z nás se vrátili s velkým zážitkem v podobě brodění se potokem nebo překonáváním nejrůznějších nemožných překážek na cestě. Odpoledne jsme byli rádi, že z kola můžeme sesednout. Otlačené zadní části těla nezachránili ani cyklistické kraťasy, nebo vyměkčené návleky na našich sedadlech.

Středeční den se nesl v duchu vodáckého “Ahoooj!”. Vydali jsme se totiž neohroženě sjet koryto řeky Lužnice. Brzy ráno jsme došli na autobus do nedalekého Stádlce, který nás dopravil do Tábora. Po doplnění zásob jsme sešli k řece a trochu v rozpacích jsme se nalodili. Většina z nás seděla v kánoi poprvé, ale nakonec jsme všichni bezpečně v odpoledních hodinách dopluli zpět do našeho kempu. Někteří v suchu, někteří mokří, ale všichni v pořádku.

Po středeční příjemné změně jsme se ve čtvrtek opět vrátili na kola, a to rovnou na celodenní výlet. Naše trasa vedla přes Sudoměřice u Bechyně, do Sezimova Ústí a zpátky. Nakonec jsme tedy úspěšně zdolali hranici šedesáti kilometrů a s lehkými šrámy jsme si užívali poslední večer v našem středisku.

Ráno jsme se všichni sbalili, nasnídali a proběhlo krátké zhodnocení celého kurzu. Došlo také na vyhlášení výsledků z aktivit, které jsme po celou dobu ve volných chvílích plnili - vrhali jsme nože, šplhali na laně, stříleli ze vzduchovky a přeplavali řeku. Po dřívějším obědě jsme se vydali na zpáteční cestu. Okolo jedné hodiny jsme se všichni odebrali do svých domovů. Na celý kurz vzpomínáme s radostí!