fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Měsíční plán akcí: květen 2023
2
Ministerstvo stanovilo časový rozvrh didaktických testů společné části maturitní zkoušky
Informace k přijímacímu řízení
NOVÝ MATURITNÍ ZPRAVODAJ - NEJDŮLEŽITĚJŠÍ INFORMACE K MATURITĚ JARO 2023
Maturita JARO 2023 - přihlášení k předmětům
Vyhlášení výsledků 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024
3 4 5 6 7
8 9 10
Maturity - 2. část (2. - 10.5.2023)
11 12 13 14
15 16
Smokemanova edukativní show
Ústní část maturitních zkoušek
Zahájení maturitních zkoušek JARO 2023 ve třídách 2023
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (1. den) - 16. května 2023
17
Ústní část maturitních zkoušek
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (2. den) - 17. května 2023
18
Ústní část maturitních zkoušek
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (3. den) - 18. května 2023
19
Ústní část maturitních zkoušek
Fotogalerie: Ohlédnutí za maturitami JARO '23 (4. den) - 19. května 2023
20
Kdy maturant přestává být nezaopatřeným dítěm?
21
22 23
Testování ČŠI v sekundě
24
Testování ČŠI v sekundě
25
GLOBAL FAN TOUR
Fotogalerie: Předávání maturitních vysvědčení 2023 ve třídě 4.A
Fotogalerie: Předávání maturitních vysvědčení 2023 ve třídě sexta
26 27 28
29 30 31 1 2
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení
3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sportovně turistický kurz 3.A

Sportovně turistický kurz 3.ADatum konání:
13.6.2016
Datum ukončení:
17.6.2016

DěvčataHošiV pondělí 13. června krátce před desátou vyrazili studenti třídy 3.A na  sportovně turistický kurz do Dobronic. Studenty doprovodil ředitel gymnázia Mgr. Petr Barda a učitelé tělesné výchovy Mgr. Jana Plavcová a Mgr. Karel Dvořák. Kurz trval až do 17. června. Studenti zažili dobrodružství každodenních jízd na kolech a celodenního výletu na kánoích. Počasí nebylo vždy příznivé, ale i tak jsme si tento kurz užili. 

Výše uvedený úvodní text je studentskou prací, jehož autor - účastník kurzu - si nepřál být jmenován O své postřehy se s námi podělila i jiná účastnice kurzu - Žaneta Maťhová:

...V pondělí 13. června ráno zahájila naše třída 3.A spolu s panem ředitelem Mgr. Petrem Bardou a učiteli Mgr. Janou Plavcovou a Mgr. Karlem Dvořákem pětidenní cyklistický kurz. Po kontrole technického stavu kol jsme vyrazili od školy směrem na Dobronice do výcvikového střediska Univerzity Karlovy, kde jsme byli ubytováni ve dvoulůžkových chatkách. Po obědě jsme se rozdělili do tří skupin, ve kterých jsme absolvovali první dva dny. Středeční den jsme strá...vili v kánoích na řece Lužnici, kterou jsme sjížděli z Tábora do Dobronic. Mnozí z nás seděli na kánoích poprvé v životě a prožili tak nevšední zážitky. Také nepříznivé počasí na začátku plavby nám vynahradilo odpolední slunce a krásný pohled na hladinu řeky ozářenou jeho paprsky. Čtvrtek jsme už opět prožili v sedlech kol na celodenním společném výletě. Kromě jízdy na kolech jsme si mohli zaplavat v řece nebo si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky a prusíkování. Volný čas jsme mohli vyplnit také tenisem, volejbalem, stolním tenisem, fotbalem, nohejbalem a dalšími aktivitami. Večer jsme si zpříjemnili opékáním špekáčků a zpíváním písniček u ohně za doprovodu kytary. Poslední den jsme si sbalili své věci, uklidili chatky a rozloučili se s místem našeho pobytu. I přes lehkou únavu jsme všichni zdárně dojeli zpátky do Milevska a zkonstatovali, že se náš cyklistický kurz opravdu vydařil a obohatil nás o nové prožitky a zkušenosti.
 

Zažili jsme plno krásných věcí a opět posílili celý kolektiv naší třídy.
 

O kurzu nám nám napsali i další přispěvatelé, i oni si nepřejí jmenování:
 
...Ve dnech 13. – 17. června se žáci 3.A. Gymnázia Milevska zúčastnili sportovně turistického kurzu, který se odehrál v krásném prostředí v obci Dobronice u Bechyně. Během pestrého týdenního programu jsme podnikli např. celodenní výlet na kanoích z Tábora zpět do kempu. V rámci volného času jsme hráli různé hry. Samozřejmě se dostalo i na táborový oheň, při kterém jsme si opekli špekáčky. Závěrem lze konstatovat, že kurz se velmi povedl.
 
PrusíkováníV týdnu od 13.6. do 17.6 jsme se zúčastnili cyklistického kurzu. Každý den jsme ráno nasedli na sedla našich kol a vyrazili do terénu. Ani chviličku jsme se nenudili. Učitelé nás zabavili například tzv. prusíkováním, střelbou ze vzduchovky. Měli jsme možnost zahrát si i tenis, volejbal, fotbal a jiné. Ve středu jsme se vydali sjíždět řeku Lužnici. Přes den se vystřídalo všechno počasí: pršelo, svítilo sluníčko, padaly kroupy. Po celém týdnu jsme si přivezli otlačené zadky, ale dobrou náladu. Zažili jsme plno krásných věcí a opět posílili celý kolektiv naší třídy.

 

Náš cyklistický kurz opravdu vydařil a obohatil nás o nové prožitky a zkušenosti.

 
 Střelba ze vzduchovkyVečer u ohýnkuNa rozhledně

 Foto: Vendula Hubáčková a Anna Průšová