Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28
První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
29 30
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020
Ohlédnutí za zářím: Kytičkový den
1
Měsíční plán akcí: říjen 2020
2 3 4
Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)
5
Výuka na naší škole od 5. října 2020
6 7 8 9 10 11
12
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
13
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
14
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
15
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Právní úprava maturity ve šk.r. 2020/21
16
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
17
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
18
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
19
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
20
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
21
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
22
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
23
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Logická olympiáda v letošním roce pro nás už skončila
24
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
25
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
26
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Volné dny 26. a 27. října 2020
27
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Volné dny 26. a 27. října 2020
28
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
29
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Maturita v roce 2021: Ředitel školy stanovil skutečnosti podle § 19 odst. 1 vyhlášky
30
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
31
Aktualizace školních stránek v říjnu 2020
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
1
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Sportovně turistický kurz 3.A

Sportovně turistický kurz 3.ADatum konání:
13.6.2016
Datum ukončení:
17.6.2016

DěvčataHošiV pondělí 13. června krátce před desátou vyrazili studenti třídy 3.A na  sportovně turistický kurz do Dobronic. Studenty doprovodil ředitel gymnázia Mgr. Petr Barda a učitelé tělesné výchovy Mgr. Jana Plavcová a Mgr. Karel Dvořák. Kurz trval až do 17. června. Studenti zažili dobrodružství každodenních jízd na kolech a celodenního výletu na kánoích. Počasí nebylo vždy příznivé, ale i tak jsme si tento kurz užili. 

Výše uvedený úvodní text je studentskou prací, jehož autor - účastník kurzu - si nepřál být jmenován O své postřehy se s námi podělila i jiná účastnice kurzu - Žaneta Maťhová:

...V pondělí 13. června ráno zahájila naše třída 3.A spolu s panem ředitelem Mgr. Petrem Bardou a učiteli Mgr. Janou Plavcovou a Mgr. Karlem Dvořákem pětidenní cyklistický kurz. Po kontrole technického stavu kol jsme vyrazili od školy směrem na Dobronice do výcvikového střediska Univerzity Karlovy, kde jsme byli ubytováni ve dvoulůžkových chatkách. Po obědě jsme se rozdělili do tří skupin, ve kterých jsme absolvovali první dva dny. Středeční den jsme strá...vili v kánoích na řece Lužnici, kterou jsme sjížděli z Tábora do Dobronic. Mnozí z nás seděli na kánoích poprvé v životě a prožili tak nevšední zážitky. Také nepříznivé počasí na začátku plavby nám vynahradilo odpolední slunce a krásný pohled na hladinu řeky ozářenou jeho paprsky. Čtvrtek jsme už opět prožili v sedlech kol na celodenním společném výletě. Kromě jízdy na kolech jsme si mohli zaplavat v řece nebo si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky a prusíkování. Volný čas jsme mohli vyplnit také tenisem, volejbalem, stolním tenisem, fotbalem, nohejbalem a dalšími aktivitami. Večer jsme si zpříjemnili opékáním špekáčků a zpíváním písniček u ohně za doprovodu kytary. Poslední den jsme si sbalili své věci, uklidili chatky a rozloučili se s místem našeho pobytu. I přes lehkou únavu jsme všichni zdárně dojeli zpátky do Milevska a zkonstatovali, že se náš cyklistický kurz opravdu vydařil a obohatil nás o nové prožitky a zkušenosti.
 

Zažili jsme plno krásných věcí a opět posílili celý kolektiv naší třídy.
 

O kurzu nám nám napsali i další přispěvatelé, i oni si nepřejí jmenování:
 
...Ve dnech 13. – 17. června se žáci 3.A. Gymnázia Milevska zúčastnili sportovně turistického kurzu, který se odehrál v krásném prostředí v obci Dobronice u Bechyně. Během pestrého týdenního programu jsme podnikli např. celodenní výlet na kanoích z Tábora zpět do kempu. V rámci volného času jsme hráli různé hry. Samozřejmě se dostalo i na táborový oheň, při kterém jsme si opekli špekáčky. Závěrem lze konstatovat, že kurz se velmi povedl.
 
PrusíkováníV týdnu od 13.6. do 17.6 jsme se zúčastnili cyklistického kurzu. Každý den jsme ráno nasedli na sedla našich kol a vyrazili do terénu. Ani chviličku jsme se nenudili. Učitelé nás zabavili například tzv. prusíkováním, střelbou ze vzduchovky. Měli jsme možnost zahrát si i tenis, volejbal, fotbal a jiné. Ve středu jsme se vydali sjíždět řeku Lužnici. Přes den se vystřídalo všechno počasí: pršelo, svítilo sluníčko, padaly kroupy. Po celém týdnu jsme si přivezli otlačené zadky, ale dobrou náladu. Zažili jsme plno krásných věcí a opět posílili celý kolektiv naší třídy.

 

Náš cyklistický kurz opravdu vydařil a obohatil nás o nové prožitky a zkušenosti.

 
 Střelba ze vzduchovkyVečer u ohýnkuNa rozhledně

 Foto: Vendula Hubáčková a Anna Průšová