Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
GISDay 2019
Bobřík informatiky
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > StreTech 2018

StreTech 2018

6.6.2018

České vysoké učení technické v Praze pořádalo ve středu dne 6. června 2018 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2018 - StreTech 2018.

ČVUT v Praze je nejstarší technickou univerzitou ve střední Evropě a v současnosti ji tvoří osm fakult: stavební, strojní, elektrotechnická, informačních technologií, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní a biomedicínského inženýrství.

Hlavní organizátor prohlásil StreTech 2018 za zahájenýCílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2018 nejsou nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Organizátor každému vytvořil na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představil, přiblížil svůj exponát a zodpověděl dotazy. Workshop proběhly v několika dopoledních hodinách. Samozřejmě, že setkání se v případě zájmu mohly zúčastnit  studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního výletu v Praze, neboť setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné.

Přihlášení a výběr prací organizátor ponechal na  uvážení škol. Mohly to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Chtěl vytvořit a dát možnost studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení.

...Již úspěšně proběhlo jedenáct ročníků setkání. Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech mVýstavní prostoryinulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTechhttp://www1.fs.cvut.cz/stretech . Na této stránce jsou také průběžně uváděny aktuální informace.

Konferencí StreTech vyhledává a přístupnou formou soustřeďuje a podporuje tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a jejich střední školy.

(zdroj textu a obrázků: web a FB profil organizátora)

Naše škola se této akce zúčastnila letos potřetí. Poprvé naše účast byla společná s jednou pražskou školou, to bylo v roce 2012. Loni vystavovala maturantka Linda Bulantová svou práci: Želví grafika (nejen) v Pythonu. Zde můžete vidět obrázky z našich předchozích účastí:

Naše účast v roce 2012Naše účast v roce 2017

V letošním roce se představil se svou prací na téma Bitcoin  v současnosti již absolvent našeho gymnázia Martin Rektoris. Dle mého názoru svou práci vzniklou v rámci maturitní  zkoušky z informatiky prezentoval velice úspěšně.  K naší účasti se ještě vrátíme.

Náš stánekoba.jpg

Děkuji Martinovi za účast a reprezentaci naší školy.