fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
2
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
3
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
4
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
5
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
6
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
7
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
8
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
9
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
10
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
11
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
12
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
13
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
14
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
15
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
16
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
17
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
18
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
19
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
20
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
21
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
22
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
23
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
24
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
25
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
26
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
27
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
28
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
29
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
30
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
31
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
1
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
2
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
3
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
4
Provoz školy v červenci a srpnu 2024
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Rozhovor s dvěma finalisty soutěže Nejlepší JA Titan tým

Rozhovor s dvěma finalisty soutěže Nejlepší JA Titan týmDatum konání:
11.6.2020

Ve čtvrtek 11. června 2020 se koná finále soutěže Nejlepší JA Titan tým. Poprvé za více jak dvacetiletou historii se bude konat online formou. Naši školu budou reprezentovat tři týmy, které se finále zúčastnili již loni. Kristýna Kreuzerová připravila rozhovor s jednou z našich dvojic, která loni soutěžila po názvem Heddlu.

Už několikátým rokem se naše škola účastní vzdělávací hry JA Titan, která ukazuje studentům problematiku rozhodování ve firmě a pomáhá jim pochopit základní tržní principy. Tento rok se do soutěže zapojily tři týmy z naší školy (PokyBar, Pepegas, Tomijo) a všechny postoupily i do celorepublikového finále. V následujícím článku přinášíme rozhovor s Radkem Cichrou a Štěpánem Pokorným, kteří se do soutěže zapojili jako tým Pepegas a 11. 6. 2020 budou usilovat o titul nejvýdělečnější firmy.

Účastníci finále Nejlepší JA Titan tým 2020

Mohli byste ještě trochu přiblížit, v čem hra JA Titan spočívá?
Radek + Štěpán:Titan je simulace, která se snaží přiblížit prostředí vedení firmy a rozhodnutí, které s tímto vedením přichází. Hraje se v prohlížeči a děláte v ní rozhodnutí ovlivňující rozpočet marketingu, vývoje a charity, počet kusů výrobku a cenu, za kterou ho prodáte. Existuje mnoho scénářů (i z reality), které trh ovlivňují, a proto hra není vždy stejná, a stejná rozhodnutí nemusí vždy fungovat.


Jak jste se k této hře dostali?
Radek + Štěpán: Naše škola se soutěže pravidelně účastní už řadu let. My jsme se zúčastnili i minulý rok a letos jsme to chtěli zkusit znovu. K soutěži jako takové nás přivedl náš pan učitel Jiří Školník, na jehož informatických hodinách jsme JA Titan zkoušeli hrát.Naše týmy v roce 2019

Během března a dubna se konalo semifinále, jak probíhalo?
Radek: Vzhledem k situaci se soutěž konala čistě online formou, a stejně tak proběhne i finále (narozdíl od minulého roku, kdy jsme se finále osobně zúčastnili v Praze v budově společnosti HP). V semifinále jsme na rozhodnutí měli většinou až 48 hodin, takže byl čas si každý krok řádně promyslet.
Štěpán: Jak již zmínil Radek, tak kvalifikace probíhala online. Veškerá kola jsme odehráli pomocí sdílení našich myšlenek přes videokonferenci, které jsme nakonec přenesli do samotného dění celé hry. Takto se nám podařilo probojovat až do samostatného finále.


Radek a Štěpán v roce 2019 v showroomu firmy HPJak jste si celou dobu vedli a kolik týmů postoupilo do finále?
Radek + Štěpán: V naší skupině jsme nakonec skončili na druhém místě. Během hry jsme bojovali s jiným týmem o 1. místo, ale nakonec jsme skončili těsně za nimi. Přesto jsme však postoupili do finále s 2. největším počtem bodů.

Finále proběhne již 11. 6., máte připravenou nějakou strategii? Popřípadě připravujete se nějak?
Radek:
Naše strategie je tajná, mohu jen napovědět, že v minulém kole jsme u charity střídali čísla 69 a 420. Plánujeme implementovat další čísla.
Štěpán: Naše tréninky jsou spíše zaměřeny na soustředěnost na daný okamžik, abychom mohli věnovat veškeré naše úsilí hře. Samotnou hru jsme si bohužel mohli vyzkoušet jen párkrát při hodinách ve škole a při již zmíněném semifinále.

Finále 2019 - Radek a Štěpán v popředíJiž jsme zmiňovali, že finále proběhne už příští týden, avšak kvůli koronavirovým opatřením bude pouze online, můžeme jej někde sledovat?
Radek: Bohužel, pravděpodobně ne. Přístupy budou mít pouze učitelé, kteří bez komentování a jakéhokoliv zasahování do průběhu hry, budou moci celé finále sledovat a fandit.

A poslední otázka - vyzkoušeli jste si, jak fungují tržní principy a chod firmy, chtěli byste se tomuto odvětví věnovat i v reálné budoucnosti?
Radek: Myslím si, že v reálných situacích se jedná o až moc velký risk, takže chod firmy budu raději řídit pouze hypoteticky.
Štěpán: Nemyslím si, že mám vlohy k vedení nějaké firmy, ale je určitě výborná zkušenost si to alespoň takovýmto způsobem vyzkoušet.


Moc děkuji za poskytnutí rozhovoru, a přeji nejen jim, ale i dalším dvěma týmům z naší školy úspěchy v nadcházejícím finále!
Pokud vás zajímají další aktuální informace ke hře JA Titan přikládám odkaz na internetové stránky: https://jaczech.org/

(Obr. archív gymnázia a Ja Czech)