fulltextové vyhledávání

Seznam přijatých uchazečů PZ do 4G a 6G pro šk. rok 2024/2025
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"

Úvod > O škole > Aktuality > Ukázka juda pro spolužáky

Ukázka juda pro spolužáky

19.4.2024

Ukázka juda pro třídu 1.ADne 19. 4. 2024 jsem si pro své spolužáky připravila dvě praktické hodiny juda. Všichni si vyzkoušeli základní pohybové dovednosti, techniky, základní judistický úchop, dále yoko ukemi (pád na bok), ushiro ukemi (pád vzad pád dozadu přes rameno) a spoustu dalšího. Stihli jsme i krátké randori (cvičný zápas).

Všichni spolužáci byli velice šikovní a všem to moc šlo, mám z nich velkou radost.

Co je judo?

Judo je tradiční japonské bojové umění - doslova „jemná cesta.” Využívá se zde pohybu a síly toriho (útočníka). Místnost ve které cvičíme se nazývá dojo, žíněnka na které cvičíme tatami. Před každým tréninkem na začátku i na konci si sedneme na kolena a paty do tzv. seizy. Když se všichni uklidní a soustředí se na trenéra senseie řekne trenér slovo rei a úklonem k žíněnce dáváme najevo úctu k zakladateli a to že tu můžeme být a trénovat.

Zakladatelem je Jigoro Kano, který žil v letech 1860-1938. Vytvořil judo z vybraných chvatů starého bojového umění  Jju-jitsu.

Autorka článku (v bílem kimonu) se spolužačkou

Pár informací o mně

Jmenuji se Štěpánka Procházková, je mi 16 let a v současné době studuji na milevském gymnáziu ve třídě 1.A. Jsem členkou Judo SKP Písek. Na judo chodím přes sedm let, jsem držitelkou 2. kyu (modrý pás), mezi mé úspěchy, ze kterých mám velikou radost, patří medailová umístění na mezinárodních pohárových soutěží. V minulém roce jsem se na tatami utkala s nejlepšími závodnicemi z ČR v kategorii dorostenek, kde jsem po náročných bojích postoupila do finálových bojů o medaile a stala se vicemistryní České republiky.

S judem chci dále pokračovat a tak jsem úspěšně složila zkoušky na rozhodčího III. třídy

Mým cíle je dosáhnout mistrovského danu a stát se trenérkou.

JUDO MORE THAN SPORT

Ukázka juda

Pozn. JŠ: Děkuji autorce za pěkný příspěvek a přeji ji hodně úspěchů ve sportu, studiu i osobním životě.