Jak to bude s maturitami a přijímacími zkouškami?
Časové schéma maturit v naší škole
Měsíční plán akcí: červen 2020
Přijímací zkoušky v naší škole
OCHRANA ZDRAVÍ NA SŠ V PRŮBĚHU PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK A MATURITNÍCH ZKOUŠEK 19/20
Přijímací zkoušky v naší škole
Soutěž BRLOH Extra
Možnost osobní přítomnosti ve škole pro žáky SŠ nematuritních ročníků

Hlavní strana > Aktuality > Výlet aneb cesta za vykouzlením úsměvu lidem v prachatickém hospicu

Výlet aneb cesta za vykouzlením úsměvu lidem v prachatickém hospicu

22.12.2016

Poslední den školy v roce 2016 - ve čtvrtek 22. prosince se většina studentů 4.A vydala do Prachatic předat dar Hospicu sv. Jana Nepomuka Neumanna. Hlavním organizátorem této akce byla studentka 4.A Daniela Procházková. O této cestě nám napsala následující článek:

...Nastal den D a naše třída 4.A vyrazila vstříc dobrodružství v podobě jízdy a předání peněz prachatickému hospicu, které jsme vydražili na našem maturitním plesu 2. 12. 2016 za dort. Přesně šlo o částku 5000 Kč.

Domluveno bylo předání peněžního daru a prohlídka prostor hospicu. Takové první malé dobrodružství vzniklo při jeho hledání. Naši kluci se museli vypořádat s průjezdem v úzkých uličkách v centru Prachatic, které jsme vůbec neměli v plánu navštívit. Avšak hospic jsme po chvíli našli a mohli jsme jít na věc.

Z naplánované hodinky, kterou jsme měli strávit v hospicu, se vyklubaly dvě a půl hodiny, ve kterých jsme se dozvěděli plno nových informací a rad do života.

Teď bych měla nejspíš napsat, komu že jsme to vlastně darovali peníze. Hospic Prachatice je nezisková organizace, která doprovází lidi s nevyléčitelným nádorovým onemocněním na posledním úseku jejich života.

Myslím, že všechny ze třídy překvapila věta, kterou pronesla sociální pracovnice: "Vy jste si ty peníze nechtěli nechat?". Jsme moc rádi, že peníze jsme dali na dobrou věc. A myslím, že na tento báječný výlet budeme mnohdy rádi vzpomínat :-)

Závěrem bych za celou třídu chtěla vyslovit veliký dík panu řediteli, který nám tento výlet umožnil.

Fotogalerie:

Obr. 1Obr. 2Obr. 3

Obr. 4Obr. 5Obr. 6

Obr. 7Obr. 8Obr. 9

Obr. 10Obr. 11Obr. 12

Obr. 13Obr. 14Obr. 15

Obr. 16Obr. 17Obr. 18Obr. 19

Obr. 20Obr. 21Obr. 22Obr. 23Obr. 24

Foto: Vendula Hubáčková (4.A)

(Zdrojem fotografie náměstí v Prachaticích s kostelem sv. Jakuba Většího je Wikimedia Commons)