Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > Žáci > Školní časopis > Novinky > Žáci 2.A se zúčastnili vzdělávací lekce Mediální gramotnost

Žáci 2.A se zúčastnili vzdělávací lekce Mediální gramotnost

13.3.2023

V pondělí dne 13.3. vyrazili žáci 2.A společně do milevské knihovny na vzdělávací workshop Mediální gramotnost - jednu z mnoha lekcí, které pořádá Městská knihovna Milevsko na podporu čtenářství, inspirující se projektem Jeden svět na školách. Celým programem je provedla lektorka Hana Kozáková.Milevská knihovna

Lekce probíhala převážně aktivní formou.

Žáci se dozvěděli základní informace o médiích, diskutovali o mediální gramotnosti a rozebrali klady i zápory doby bez internetu a s internetem. Vybrali si časopisy a noviny ze školní studovny, které poté rozřazovali do kategorií bulvár a seriózní tisk.

Společně si udělali test na mediální gramotnost (na webových stránkách https://mqtester.jsns.cz/ ), kde zkoušeli rozeznat seriózní tisk a bulvár, falešné zprávy - tzv. hoaxy a fake news - či fotomontáže. Získali úspěšně 19 z 20 bodů.

Také vytvořili reklamní kampaně ve skupinách na určitý produkt (např. malý magnet, gumovou kachničku).

Městská knihovna v Milevsku pořádá další lekce pro školy, např. na téma holocaust, kyberšikana či migrace. Každá lekce je zcela zdarma, koná se v pobočkách městské knihovny a je možno ji objednat přes mail či telefon.

Milevská knihovna
Žáci 2.A před začátkem
Klady a zápory života bez a s internetem
Výběr časopisů ve studovně