Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1
Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
14
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
15 16
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
17 18
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
19
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
20
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
21
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
22
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
23
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
24
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
25
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
26
27 28 29 30 31
Aktualizace webových stránek v lednu 2020
1 2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Božský maturitní ples oktávy milevského gymnázia

Božský maturitní ples oktávy milevského gymnáziaDatum konání:
29.1.2016

Maturanti se svými učiteliV pátek 29. 1. se v Domě kultury Milevsko konal druhý maturitní ples letošní plesové sezóny. Po magickém plese třídy 4. A, který se uskutečnil 4. 12., tentokrát přišel na řadu ples s přízviskem „Božský“. Tento „Božský maturák“, jehož organizaci věnovala třída oktáva mnoho měsíců příprav, proměnil na jeden večer sál DK Milevsko v bájnou horu Olymp, jež byla sídlem antických božstev, do jejichž rolí se v tento večer pasovali právě sami maturanti.

Dveře do krásně vyzdobeného sálu, stylizovaného do zlaté a bílé barvy, se otevřely okolo sedmé hodiny večer. DK zdobilo několik stovek balónků a atmosféru antického Řecka navozovaly i kulisy v podobě mýtických bytostí. Nejvýraznějšími z nich byli dva obří Pegasové zdobící  pódium. To vše podtrhovalo skvělé osvětlení celého prostoru. Každý příchozí si mohl zakoupit maturitní noviny vytvořené samotnými maturanty. Noviny nesly název Hermes, jelikož Hermes kdysi, právě tak jako tyto listy dnes, představoval posla antických bohů. Díky třpytivě zlaté obálce byly tyto noviny mezi ostatními naprosto výjimečné. Nechyběla ani možnost zapojit se do soutěže o ceny, ve které bylo možné vyhrát nespočet hodnotných cen, v čele se zapůjčením osobního automobilu Hyundai na celý víkend zdarma. Po celý večer byl také k dispozici fotokoutek s možností okamžitého tisku fotek.

Ples zahájila skupina milevských moderních gymnastek Jungle Fiction. Hned poté nadešel hlavní bod programu. Maturanti nastoupili do sálu zahaleni v bílých pláštích, které po zhasnutí všech světel odhodili a pokračovali v předtančení podle vlastní choreografie, v jehož závěru stáli uprostřed sálu krásné mladé dámy ve večerních toaletách a elegantní mladí muži v oblecích. Následovalo slavnostní šerpování maturantů spojené s proslovy třídní učitelky a ředitele školy, následné sbírání peněz a také první tance, které maturanti věnovali profesorům a poté svým rodičům. Krom šerpy a skleničky byli poté studenti ozdobeni  zlatými vavřínovými věnci, které nosili staří Řekové.

MaturantiOkolo desáté hodiny proběhla dražba dortu. Ten představoval velice zdařilou kopii Michelangelovy sochy Davida a peníze, za které se ho podařilo vydražit, putovaly na konto maturantů. Nechybělo ani klasické losování velké soutěže o ceny, ze kterého si šťastní výherci krom již zmíněného poukazu na půjčení automobilu odnesli například krásnou pohovku.

Dalšími body programu byla dvě profesionální taneční vystoupení. První z nich bylo v režii milevské taneční skupiny EFK, v čele se dvěma maturanty. A ve druhém vystoupení, odehrávajícím se chvíli před půlnocí, předvedlo několik tanečníků ze skupiny Budside z Českých Budějovic své umění při breakdance show. Obě skupiny se svým skvělým výkonem zasloužily o kulturní zážitek z plesu. O výbornou hudební kulisu sloužící jak k tanci, tak k poslechu se po celý večer starala kapela MP3 Band a role moderátora se zhostil Roman Anděl z rádia Kiss Jižní Čechy. Ten všechny bavil nejen svým moderátorským umem, ale později také z pozice DJ, které se po půlnoci zhostil.

Ples samotný vyvrcholil půlnočním překvapením, po kterém se sál DK Milevsko proměnil  v  jeden veliký taneční parket, na němž se nepřestalo tančit až do dvou do rána, což byl oficiální čas zakončení Božského plesu. Při půlnočním překvapení se na pódiu s natrénovanou choreografií objevilo několik maturantů převlečených za známé antické bohy nebo bájné bytosti právě tak, jak je bylo možné vidět v jejich maturitním videu. Ostatní maturanti se k nim postupně připojili a vyzývali k hromadnému tanci další návštěvníky plesu, dokud nebyl parket plný.

K našemu velkému potěšení proběhl celý maturitní ples bez jakýchkoliv komplikací a problémů. Odměnou nám za to byl obrovský počet návštěvníků, kteří zaplnili sál do posledního volného místa. Třída oktáva tímto chce ještě jednou poděkovat všem, kteří nám pomohli náš ples uskutečnit, a také každému, kdo nás na něj přišel podpořit. Děkujeme!

Článek otiskly Milevské noviny č. 7/16 ve středu 17. února 2016 a str. 4                                                                                  


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů