Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Aktualizace webových stránek v lednu 2020

Hlavní strana > Aktuality > Okresní kolo Dějepisné olympiády - 2. místo!

Okresní kolo Dějepisné olympiády - 2. místo!

18.1.2016

Okresní kolo Dějepisné olympiády, které se konalo v Písku 18. ledna 2016, nám přineslo úspěch v podobě 2. místa Zuzany Dvořákové (sekunda).

Spolu se Zuzanou se mezi 11 úspěšných řešitelů zařadil i celkově desátý Filip Kortan z primy. Jeho spolužačka Agáta Krejčí obsadila 27. místo. Celkem soutěžilo 40 mladých historiků. Naši soutěžící přijeli do Písku v doprovodu své učitelky Mgr. Michaely Trnkové.

Všem jmenovaným blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Okresní kolo Dějepisné olympiády pohledem Zuzany Dvořákové

Zuzka Dvořáková ze sekundy se svým příspěvkem vrací k okresnímu kolu Dějepisné olympiády.

ok_dej_16.jpgDne 18. 1. 2016 jsme společně s Agátou Krejčí a Filipem Kortanem z primy vyrazili ráno v doprovodu paní učitelky Trnkové na okresní kolo dějepisné olympiády, které se konalo na základní škole Edvarda Beneše v Písku.

Tématem byli Lucemburkové. Toto téma nebylo vybráno náhodně – letos totiž uplyne 700 let od narození Karla IV. Konkrétní otázky se však nevztahovaly jen k tomuto panovníkovi. Týkaly se například i Jana Lucemburského, který byl otcem Karla IV., a jeho poslední bitvy u Kresčaku. Součástí otázek byla i mapka území, která Lucemburkové během své vlády získali, a naším úkolem bylo daná území popsat. Nejvíce otázek se týkalo vlády Karla IV. a významných staveb, které byly za jeho života založeny, odpovídali jsme ale i na otázky ze života Václava IV., Karlova syna. Menší část testu tvořily také otázky z počátků husitských válek.

Nejsnadnější pro mě byla část týkající se Jana Lucemburského a Karla IV., protože studium jejich historie mě bavilo. Obtížnější částí pak byla vláda Václava IV. a hlavně počátky husitských válek.

Po ukončení olympiády odměnila paní učitelka Trnková naši námahu sladkostí v cukrárně. Myslím, že naše účast byla úspěšná a společně jsme si to užili.