První soutěž v psaní hravě v tomto školním roce
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020
Ohlédnutí za zářím: Kytičkový den
Měsíční plán akcí: říjen 2020
Říjnové soutěže na přesnost a na rychlost (nejen pro mírně pokročilé)
Výuka na naší škole od 5. října 2020
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
Distanční výuka pro SŠ ve dnech 12. a 13. října 2020 (aktualizováno)
Právní úprava maturity ve šk.r. 2020/21
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Logická olympiáda v letošním roce pro nás už skončila
Volné dny 26. a 27. října 2020
Volné dny 26. a 27. října 2020
Výuka na škole od 14.10. probíhá pro všechny třídy pouze distančně
Maturita v roce 2021: Ředitel školy stanovil skutečnosti podle § 19 odst. 1 vyhlášky
Aktualizace školních stránek v říjnu 2020

Hlavní strana > Aktuality > Tisková zpráva: Branná soutěž

Tisková zpráva: Branná soutěž

24.5.2019

Krajské kolo branného závodu přineslo nové zkušenosti

V pátek 24. května jsme se my, žáci primy a sekundy milevského gymnázia, zúčastnili krajského kola branné soutěže v Českých Budějovicích, organizovaného Krajským vojenským velitelstvím v Českých Budějovicích. V soutěži bojovaly dva milevské týmy, které postoupily z oblastního kola v Milevsku.

Na soutěž jsme vyrazili v pátek ráno autobusem do Písku a z něj přímou linkou do Českých Budějovic. Po prezenci jsme vyslechli pokyny a po nich následoval společný nástup, při němž proběhlo slavnostní zahájení soutěže. Vcítili jsme se do role vojáků díky napjaté atmosféře a režimu, do něhož všechny uvedl armádní velitel soutěže.

Po přivítání následoval odpočet a přesně v 9.25 soutěž odstartovala. Na týmy čekalo celkem sedmnáct stanovišť, na nichž měly předvést své dějepisné a armádní znalosti, fyzickou zdatnost a nechyběla ani stanoviště s orientací a přežitím v přírodě či zdravověda. Všechny týmy měly přesně rozdělené pořadí disciplín a na každém stanovišti měly deset minut na ukázku svých dovedností. Nejvíce na nás zapůsobilo stanoviště, kde jsme měli pomocí raftu překonat vodní překážku. Byl to nevšední zážitek, hlavně pro ty, co na raftu seděli poprvé.

A jak jsme si vedli na jednotlivých stanovištích? Družstvo Sekunda bylo nejlepší v disciplíně dřepy, nenechalo se ale zahanbit ani v člunkovém běhu, v překonání lanové překážky, první pomoci, střelbě na terč vzduchovkou, v práci s buzolou či na vědomostním stanovišti s tématem dějiny České republiky. Družstvu Přezůvky!!! se nejvíce vedlo v hodu granátem, člunkovém běhu, určování vzdálenosti ve volné přírodě a také při úkolech s buzolou.

Po náročných výkonech následovala odměna v podobě oběda - guláše a džusu. Po obědě proběhlo vyhlášení výsledků. Naše týmy bohužel nedosáhly na medailové pozice. Družstvo Sekunda obsadilo s 280 body pěkné deváté místo a družstvo Přezůvky!!! skončilo s 238 body sedmnácté. Celý sportovní den jsme si užili a snažili se podat ty nejlepší výkony.  Náš velký dík patří paní učitelce Mgr. Petře Kramperové, která byla naším největším fanouškem a držela nad námi během celé soutěže dohled.

Za tým sekundy Matouš Mlčkovský

Přinášíme tiskovou zprávu. Článek byl otištěn v redakční úpravě 12. 6. 2019 v Milevských novinách.

O události jsme již psali v převzatém článku ze stránek Krajského vojenského velitelství v Českých Budějovicích.