Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26
Distanční výuka pokračuje i po 26. 4. 2021 - přehled opatření
27 28
Maturita: Dodatek k opatření obecné povahy MŠMT navyšující počet opravných zkoušek (akt.)
29
Vyhlášení voleb do školské rady
30
Aktualizace školních webových stránek v dubnu 2021
Studentský článek: Jak to vidím já aneb motivace pro psychicky vyčerpané z koronaviru
Maturitní zpravodaj č. 55: Cizí jazyky
1
Měsíční plán akcí: květen 2021
2
3
Fejeton
Maturitní kalendář JARO 2021
Naše gymnázium zůstává i po 3.5.2021 až do odvolání v režimu distanční výuky (akt.)
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
Novinky ve školní jídelně 1. ZŠ Milevsko
4
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
Informace k provozu školy od 10. května 2021
Maturitní zpravodaj CJL
5
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
6
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
7
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
8
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
9
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
10
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
11
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
12
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
13
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
14
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
15
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
16
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
17
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
18
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
19
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
20
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
21
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
22
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
23
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
24
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
25
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
26
Nejlepší JA Titan tým ČR pro rok 2021 (aktualizováno)
27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Co je nového u EFK?

Co je nového u EFK?Datum konání:
10.11.2020

Musím se přiznat, že ačkoli o taneční skupině EFK vždy s určitou nadsázkou prohlašuji, že je to "tak trochu taneční skupina naší školy", protože většinu členů už od zakladatelské dvojice tvoří naši studenti a absolventi, věnovali jsme dění v této taneční skupině na našem webu minimum pozornosti. Poslední zmínka o EFK byla snad v souvislosti s vydařeným vystoupením části členů EFK z naší školy na loňské povedené vánoční akademii.

Protože jsem to chtěl napravit, oslovil jsem Veroniku Kadlecovou z kvinty, která spolu se svou sestrou Vendulou patří k mladší generaci členů EFK, se žádostí o článek. Veronika mi vyhověla a poslala mi pěkný příspěvek o posledním dění v této taneční skupině. Rád se o něj s vámi podělím: 

(ing. Jiří Školník)

EFK dance family

V době před karanténou:

Projekt VítejChtěla bych určitě uvést náš velmi povedený projekt Vítej, který se naštěstí podařilo uspořádat ještě před karanténou. Tanečníci se na tato vystoupení pečlivě připravovali a dokonce obětovali tanci i větší část z letních prázdnin.

Tréninky byly občas dlouhé, ale výsledek se ukázal 20. 9., kdy skupina EFK vyprodala skoro celý kulturní dům. Tanečníci sklidili velký úspěch. Předvedli hned několik tanečních stylů na české a slovenské písně. Nejvíce se líbil folklor, kterým skupina diváky ohromila a zakončila tím celé představení.  

 

V karanténní době:

Z vystoupení 20. 9. v DK MilevskoZačnu asi tím, že jsme se museli přestat vídat kvůli covidu19, ale i tak se nám podařilo alespoň trochu si trénování vynahradit. Lektorka Adéla Addy Kašparová, která skupinu vede už třetím rokem a chce tanečníkům rozšířit kreativitu, zlepšení v tanci a komunikaci s ostatními, nenechala nic náhodě a rozhodla se uspořádat trénování online. Začala se posílat online videa pro tanečníky a nyní proběhlo už několik soukromých lekcí, ke kterým se postupně připojily tanečníci z různých věkových kategorií.

Online lekce plně vynahrazují tréninky a tanečníci se připojují přes aplikaci GoogleMeet z domova. Trénink je vždy na hodinu, aby se stihlo něco udělat a také si popřípadě promluvit navzájem s dětmi. Je to určitě dobré využití a s tanečníky jste si blíže, něco podobného, jako kdyby jste byli spolu v sále. Těšíme se na shledání s tanečníky osobně a doufáme že to bude brzy.

EFK