fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Vyjádření ředitele školy - STÁVKA
28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > V. ročník Ekonomické olympiády

V. ročník Ekonomické olympiádyDatum konání:
11.11.2020

Logo Ekonomické olympiádyEkonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce bude rozšířena také do Maďarska.

V dnešním prvním článku se ohlédneme za předchozími úspěšnými ročníky na naší škole:

    • KK Ekonomické olympiády (II. ročník 2017/18)I. ročník - školní rok 2016/17 - tento ročník byl pilotní a proběhl až v závěru školního roku - test na naší škole psali žáci 3. ročníku - jeden žák postoupil do krajského kola, ze které se však musel z vážných důvodů omluvit
    • II. ročník - školní rok 2017/18  - do soutěže jsme zapojili v základním online kole všechny ročníky střední školy (čtyřletého a vyššího stupně šestiletého gymnázia) - do krajského kola postoupilo celkem pět žáků naší školy
    • KK Ekonomické olympiády (IV. ročník 2019/20)III. ročník - školní rok 2018/19 - do soutěže se opět zapojili všichni středoškoláci - pět z nich postoupilo do krajského kola, ve kterém zvítězil Tomáš Mikota a jako čtvrtý v celostátním pořadí postupoval do republikového kola
    • IV. ročník - školní rok 2019/20 - Diplom Petra Kolářena základě online testu, který psali všichni naši středoškoláci, postoupili do krajského kola čtyři žáci. Krajské kolo se nejvíce vydařilo Petru Kolářovi, který skončil v kraji třetí a jako 14. postupoval do republikového kola. Bohužel se odloženého celostátního kola nemohl zúčastnit, protože v době jeho konání již odcestoval studovat do Anglie (viz jeho článek).