Měsíční plán akcí: září
Orientační běh
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda
Aktualizace školních stránek v měsíci září 2019

Hlavní strana > Aktuality > Exkurze do sklárny v Nižboru a Muzea T.G.M. v Lánech

Exkurze do sklárny v Nižboru a Muzea T.G.M. v Lánech

24.11.2015

Nižbor - znak

Úterý 24. listopadu zpestřila žákům tercie a 2.A exkurze do sklárny v obci Nižbor a Muzea T.G.M. v Lánech.

Nejprve měli žáci možnost nahlédnout do procesu výroby v nižborské sklárně. Tato sklárna s dlouholetou tradicí krom jiného vyrábí trofeje pro významné sportovní události. Po prohlídkc všech částí výroby žáci sklárnu opustili a vydali se po stopách prvního československého prezideta Tomáše Garrugue Masaryka do muzea v Lánech.

Lány - znak

Prohlídkou muzea, které je věnováno muži s přívlastkem "prezident osvoboditel", však zastávka v Lánech neskončila. Následovala návštěva pamětní síně Alice Garrigue Masarykové a Československého červeného kříže. Ta připomíná život dcery T.G. Masaryka - Alice - zakladatelky a první předsedkyně Československého červeného kříže. Celou exkurzi zakončila návštěva hrobu T.G.M a jeho rodiny.

Foto: Kateřina Černá (tercie)

Obrázek budovy Muzea T.G.M. Lánech je ze stránek obce obec-lany.cz

Sklárny NižborMuzeum T.G.M. v Lánech