Aktualizace školních webových stránek v měsíci říjnu 2019
Měsíční plán akcí: listopad
LO: Žaneta postoupila do krajského kola!
Krajské kolo Logické olympiády
Středoškolská futsalová liga
Informace ke stávce ve středu 6. 11. 2019
Navštívili nás naši absolventi
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - SENIOR
Maturitní zpravodaj č. 52/2019
Předběžné výsledky soutěže Bobřík informatiky - JUNIOR
Divadelní představení Přelet na kukaččím hnízdem
GISDay 2019
GISDay 2019 a naše škola
Zapojili jsme se do mezinárodní olympiády v ruštině
pIšQworky v Písku pohledem organizátora
Kam po základce? Do milevského gymnázia!
Přihlašování k maturitě JARO 2020
Orientační kalendář maturity JARO 2020

Hlavní strana > Aktuality > Velký úspěch v krajském kole Konverzační soutěže v RUJ!

Velký úspěch v krajském kole Konverzační soutěže v RUJ!

4.3.2016

ruj.jpgDne 4. března 2016 se uskutečnilo v Českých Budějovicích krajské kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce pod taktovkou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, katedry slovanských jazyků a literatur, jehož se zúčastnily studentky Gymnázia Milevsko.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Ve druhé kategorii pro studenty věnujících se ruskému jazyku maximálně po tři roky SŠ I nás zastupovaly Štěpánka Slámová (tercie) a Kamila Blažková (tercie). Ve třetí kategorii pro studenty věnujících se ruskému jazyku nad tři roky nás reprezentovaly oktavánky Michaela Blažková a Hedvika Patková.

Soutěžící se sešli v 9 hodin dopoledne, aby se seznámili s průběhem olympiády a okusili občerstvení, z něhož si naše reportérka Hedvika Patková nejvíce pochvalovala “velice chutné ruské bonbóny”. Samotná soutěž měla dvě části a sice část poslechovou a část ústní, která byla částečně založena na části poslechové. Každá kategorie měla odlišný poslech i vlastní tříčlennou komisi. Rozhodující ústní část konverzační soutěže se skládala z převyprávění poslechu a z konverzace s komisí na běžná témata jako rodina, zájmy, budoucnost, cestování aj.

Výsledková listina kat. SŠ IVýsledková listina kat. SŠ IIZ celkových 16 účastníků se v kategorii SŠ I umístila Štěpánka Slámová na prvním místě a Kamila Blažková (obě tercie) na čtvrtém místě. V kategorii SŠ II se zúčastnilo 12 soutěžících, z nichž Michaela Blažková  obsadila první místo a Hedvika Patková (obě tercie) místo čtvrté.

Vítězové na zlaté, stříbrné a bronzové pozici obdrželi poukázky na knihy v hodnotách 700, 500 a 300 Kč. Všichni zúčastnění byli podarováni drobnými cenami.

Gratulujeme našim studentkám k úspěchu a zároveň děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Dále pak přejeme mnoho úspěchu Štěpánce Slámové a Michaele Blažkové v celorepublikovém kole.