Předávání vysvědčení

Soutěž Finanční gramotnost

2.12.2019

OBLÍBENÁ SOUTĚŽ FINANČNÍ GRAMOTNOST SE PO ROČNÍ ODMLCE VRACÍ

Ilustrační obrázekMezi žáky a studenty v České republice vrací velmi oblíbená celostátní soutěž ve finanční gramotnosti.

Spolek METODICA, institut pro další vzdělávání společně s partnerem Evropskou asociací finančního plánování EFPA ČR představují obnovenou Soutěž Finanční gramotnost. Tato soutěž navazuje již na 8 ročníků, ve kterých se zapojilo více než 370 tisíc dětí.

Cílem soutěže Finanční gramotnost, kterou od roku 2009 již tradičně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v kategorii celostátních školních soutěží, je zaujmout a hravým způsobem seznámit žáky základních a středních škol s problematikou finanční gramotnosti, která je nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení. Jde o soubor znalostí, dovedností a hodnotových postojů vedoucích k tomu, aby dnešní žáci byli v budoucnu schopni finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

„Naším cílem je pomoci zatraktivnit výuku finanční gramotnosti na školách. Chceme doplňovat znalosti, ověřovat jejich úroveň a seznamovat žáky se světem peněz, a s problematikou finanční gramotnosti jako takové. Jde totiž o základní kompetenci, která najde uplatnění v každodenním životě.“  říká Petr Volek předseda spolku Metodika.

Soutěž Finanční gramotnost je rozdělena do tří věkových kategorií. První je pro žáky prvního stupně, druhá pro žáky druhého stupně a studenty nižších stupňů gymnázií a poslední kategorií je kategorie středoškolská.

Soutěž byla spuštěna  na internetové adrese www.financnigramotnost.cz.

Začíná se školními koly, kde tři nejúspěšnější řešitelé soutěže z každé školy vytvoří jeden tým a zúčastní se kola okresního. Přes krajské kolo se poté nejlepší školní týmy mohou zúčastnit březnového finálového kola v reprezentačních prostorech ČNB, která se navíc uskuteční v rámci prestižního mezinárodního projektu GLOBAL MONEY WEEK.

(zdroj: organizátor soutěže)