Měsíční plán akcí: září 2020
MŠMT - novinky pro šk.r. 2020/21 - změny v maturitní zkoušce
Povinnost nošení roušek ve školách
Povinnost nošení roušek i v učebnách
Pražský studentský summit
Ředitelské volno 25.9.2020
Aktualizace školních stránek v září 2020
Přihlašování do soutěže Logická olympiáda 2020

Hlavní strana > Aktuality > Úspěšný florbalový turnaj chlapců v Písku

Úspěšný florbalový turnaj chlapců v Písku

5.2.2019

Náš týmDne 5. 2. 2019 se v písecké obloukové hale odehrál florbalový turnaj chlapců, na který se přihlásilo pět týmů z okolních škol. Nechyběla zde Střední zemědělská škola Písek, Střední průmyslová škola Písek, SOŠ a SOU Písek, naše milevské gymnázium a také největší favorité z Gymnázia Písek. Bohužel jsme se přihlásili pozdě a tak to vypadalo, že ani na žádný turnaj nepojedeme, ale nakonec jsme se v pondělí 4. 2. domluvili s pořadateli na naší účasti.

Oproti ostatním týmům, které většinou tvořili aktivní florbalisté, jsme měli nevýhodu, ale díky velikému nasazení a bojovnosti jsme dokázali první dva zápasy vyhrát a třetí remizovat, poté už nás čekal pouze zápas s Gymnáziem Písek, které kdybychom porazili, skončili bychom první. I přes velkou snahu, šancím a vzdoru, který trval první minuty zápasu, jsme podlehli 5:2, ale zklamaní jsme nebyli, jelikož i druhé místo je pro nás velkým úspěchem.

Rozhovor s naším brankářem Štěpánem Pokorným:

Diplom za 2. místoJak hodnotíš náš výkon na turnaji?

Výkon může být vždy lepší, stejně tak to platí u nás. Myslím si, že náš výkon velmi ovlivnil náš počet a fakt, že jsme nemohli střídat celé pětky.

Myslíš si, že jsme měli šanci na turnaji zvítězit?

Na turnaji jsme vybojovali krásné druhé místo, až na poslední zápas, kde byl soupeř o trochu lepší, jsme vždy měli vše pod kontrolou. Určitě to bylo ovlivněno dvěma po sobě jdoucími zápasy. Takže ano šance tam byla.

Jak se ti líbila pozice brankáře?

Tato pozice mi vcelku vyhovovala. Ale přeci jen se lépe cítím v poli.

Budeš se chtít turnaje zúčastnit i další roky?

Ano, bude to pro mě velká čest.

Poznámka správce webu: Chlapcům blahopřeji k úspěchu v turnaji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.