fulltextové vyhledávání

Seznam přijatých uchazečů PZ do 4G a 6G pro šk. rok 2024/2025
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"

Úvod > O škole > Aktuality > Krajské kolo Dějepisné olympiády

Krajské kolo Dějepisné olympiády

5.4.2018

Logo Filozofické fakulty JČUVe čtvrtek 5. dubna proběhl již XXVII. ročník Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky, kterou tradičně na celostátní úrovni pořádá Gymnázium Cheb ve spolupráci s řadou vědeckých osobností a z finanční pomoci předních politiků, kteří tento rok za téma zvolili rok 1968 v Československu a následující 70. léta. Na zajištění jihočeského kola se od začátku podílí Gymnázium Jírovcova ve spolupráci s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Hlavním organizátorem soutěže se stal již tradičně Mgr. Kamil Dřevikovský z českobudějovického gymnázia v Jírovcově ulici, předsedou odborné komise byl doc. PhDr. et PaedDr. Marek Šmíd, Ph.D., z Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity. Během přestávky, kdy odborná porota vyhodnocovala odevzdané práce, si studentky a studenti prohlédli Akademickou knihovnu a Filozofickou fakultu Jihočeské univerzity, kterou jim představil ředitel Historického ústavu prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc.

Tento rok se olympiády zúčastnili i studenti našeho gymnázia - Kristýna Kreuzerová, Petra Kalinová a Filip Kortan (všichni tercie). Celkem se na Jihočeské univerzitě sešlo 12 týmů z Jihočeského kraje. První místo obhájilo Gymnázium Strakonice, na druhém místě se umístilo Gymnázium Trhové Sviny a na třetím místě skončilo Gymnázium Prachatice. I přesto, že naši studenti byli ze všech týmů nejmladší, skončili na krásném 11. místě.