Vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení do 4G a 6G
Připravujeme: Exkurze třídy prima
Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení do 6G

Hlavní strana > Aktuality > Plzeňské dobrodružství aneb od piva na pitevnu

Plzeňské dobrodružství aneb od piva na pitevnu

5.4.2018

Pivovar Prazdroj PlzeňMalý plzeňský znakDne 5. 4. 2018 se studenti 2. - 4. ročníku našeho gymnázia zúčastnili exkurze v Plzni.

Hned ráno je autobus odvezl na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj. Žáci se zde od paní průvodkyně dozvěděli něco o historii piva i o jeho výrobě. Provedla je prostory, kde tento vynikající nápoj vzniká, i kde se již rozlévá do sklenic, plechovek či soudků. Na závěr každý zletilý student dostal třetinku piva na ochutnání od místního sklepmistra. Poté se všichni s příjemným pocitem a ukojenou zvědavostí o tajemství piva vrátili do autobusu, připravení na další část dnešní exkurze.

Procháskův ústav - sídlo Anatomického ústavuDruhou zastávku si studenti udělali na Lékařské fakultě UK v Plzni, konkrétně na pitevně. Zde jim jeden z mediků této VŠ, zároveň také bývalý student našeho gymnázia, ukázal některé lidské orgány i kosti a názorně je popsal. Naši žáci tedy neviděli části lidského těla jen v učebnici či modelech jako doposud, ale názorně je viděli na živo. Jelikož jsou všechny tyto předměty určeny jako učební pomůcky, jsou vhodně ošetřeny, aby si co nejlépe udrželi svůj původní vzhled i tvar, a také aby si je studenti mohli osahat. Pro studenty tedy byla návštěva pitevny nejen zajímavá, ale i prospěšná k jejich učení, a to zejména pro naše letošní maturanty z biologie.

(zdrojem obr. je Wikimedia)

Naši gymnazisté se v podvečerních hodinách vrátili z exkurze unavení, ale hlavně plní zážitků a s hlavou bohatší o nové vědomosti.

Fotogalerie:

pivo3.jpg

Foto: Mgr. Lenka Dvořáková a Dagmar Papežová (4.A)