Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Krajské kolo soutěže v programování

Krajské kolo soutěže v programováníDatum konání:
20.4.2018

Žák naší školy se opět po pěti letech zúčastnil soutěže v programování.

Soutěž v programování probíhá klasickým systémem okresních, krajských a ústředních kol. 

Soutěžní kategorie:
 
1. Programovací jazyky žáci - určená pro žáky ZŠ a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
2. Programovací jazyky mládež - určená pro žáky SŠ do 19 let včetně.
3. Programování mikrořadičů - určená pro žáky ZŠ a SŠ do 19 let včetně
4. Programování webu  - určená pro žáky SŠ do 19 let včetně a žáky ZŠ.
   
Nepostupová soutěžní kategorie - pouze v krajském kole:
5. Užití kancelářských aplikací - úlohy z nástrojů MS Office

programming-898961_960_720.jpgTrojice nejlepších v kategorii programování žáciV Jihočeském kraji soutěž organizuje M-TES České Budějovice. Okresní kola se vzhledem k počtu účastníků nekonají a žáci se hlásí přímo do krajského kola.

V pátek 20. dubna 2018 se v doprovodu svého učitele Ing. Jiřího Školníka zúčastnil soutěže žák sekundy Karel Bartůněk, který soutěžil v kategorii programovací jazyky žáci. Spolu s ním soutěžili další tři žáci. Karel obsadil poslední čtvrté místo se ztrátou jediného bodu na třetího v pořadí. Ostatní soutěžící se soutěže již v minulém ročníku zúčastnili, takže Karel také trochu doplatil na svoji nezkušenost. Věřím, že pokud bude mít zájem se účastnit v příštích letech, bude mít předpoklady pro dosažení lepších výsledků. Přesto jakožto učitel informatiky jsem s výsledkem našeho soutěžícího spokojen, neboť je nutno ocenit i samotný fakt, že se do soutěže přihlásil. Letošní úlohy, které jsou společné i pro starší kategorii, byly celkem obtížné a navíc většina z nich se vzhledem k jejich charakteru lépe programuje v jiných jazycích než v jazyku Python, ve kterém Karel soutěžil.

Děkuji Karlovi za reprezentaci naší školy a věřím, že programování jej bude bavit nadále, že se mu tedy bude věnovat i budoucnu.

Uvádíme  kompletní výsledky.