fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1
Logická olympiáda 2023 - přihlašování
Měsíční plán akcí: září 2023
Organizace školního roku 2023/24
2 3
4
Zahájení vyučování ve školním roce 2023/2024
5 6 7 8 9 10
Kybernetická soutěž 2023/24
11 12 13 14 15 16 17
18 19
Akce EVVO: Západní Čechy a Bärnau
Akce EVVO: Salzburg
EVVO Bärnau - Tachov aneb cesta za historií a přírodou (1)
20
Akce EVVO: Západní Čechy a Bärnau
EVVO Bärnau - Tachov aneb cesta za historií a přírodou (1)
21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Měsíční plán akcí: říjen 2023
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Lyžařský kurz z pohledu Kateřiny Kdolské ze 3.A (1)

Lyžařský kurz z pohledu Kateřiny Kdolské ze 3.A (1)Datum konání:
21.1.2023
Datum ukončení:
22.1.2023

Obdržel jsem velmi pěkný článek, který mi poslala Kateřina Kdolská ze 3.A. Vrací se v něm k letošnímu lyžařskému kurzu. Vzhledem k jeho rozsahu a potažmo k problémům s editací tak rozsáhlého dokumentu, jsem byl nucen jej rozdělit na více částí a udělat z něj tak "miniseriál".

Ve dnech 21.- 28. ledna 2023 jsem již podruhé měla možnost společně s pár jedinci ze sekundy, 2.A, 3.A a celými třídami primou a 1.A, zúčastnit se lyžařského kurzu v Krkonoších. Na naší škole je tento kurz povinný pro třídy primu a 1.A, jelikož v době kdy jsem já byla v prváku byl covid, nikdy jsem neměla možnost tento kurz navštívit “povinně” a vždy jsem tedy kurz “jenom” doplňovala. Tento článek jsem se rozhodla pojmout malinko jinak a popsat vám ho vlastníma očima a pro lepší představu doplňovat většinou vlastní fotodokumentací.

Meruňkové knedlíkyNaše škola už nějakou tu dobu pravidelně jezdí do Krkonoš, konkrétně na horskou chatu Slovanku do Černého dolu. Je zde moc milý personál, hlavně pan vedoucí, který se k nám celou dobu choval velmi přátelsky. Vynikající strava, vypíchnout musím meruňkové knedlíky, pro závidění přidávám i fotografii. 

Den první - sobota: Příjezd

Cesta pěškyNa kurz jsme odjížděli v sobotu časně ráno od naší školy. Kolem jedenácté hodiny jsme už byli v Černém dole. Kde se však objevily mírné komplikace. Náš autobus uvízl v kopci, něco málo přes kilometr před cílem, i přes velkou snahu učitelského sboru podsypat autobus štěrkem, se nám rozjet nepodařilo. Proto jsme si normálně asi 4 kilometry příjemný výšlap (místy se objevují poměrně dost prudké kopce) mírně prodloužili. Po příchodu nás ale čekalo velmi milé překvapení, jídlo. Zavazadla jsme dopravili na pokoj a vydali se na malou obchůzku okolí. Jelikož počasí tento den nebylo moc příznivé, tak jsme toho vlastně moc neviděli. 

 

V dobrém rozmaru Vždy v dobré náladě

Den druhý - neděle: Výlet na běžkách

Druhý den jsme se rozdělili do čtyřech družstev a každé družstvo se vydalo vlastní trasou na výlet na běžkách. Mé družstvo vedl pan ředitel Petr Barda a dopoledne jsme se vydali  na Černou horu. 

Mgr. Petr Barda Pohled do krajiny

Na běžkáchNa této fotce můžete vidět, že ani tento výlet na běžkách se klasicky neobešel bez místa pro odvážlivce a sebevrahy. Potom co jsem se asi po čtvrté, mírně pochroumaná, zvedala ze země, jsem to vzdala. Vzala běžky do ruky, jako nakonec všichni, a bavila se pády ostatních. Samozřejmě náš vedoucí je odvážný a zkušený a tento “mírný kopeček” sjel jen s mírnými škobrtnutími.

Tento článek jsem se rozhodla pojmout malinko jinak a popsat vám ho vlastníma očima a pro lepší představu doplňovat většinou vlastní fotodokumentací.

 

 

 

 

 V dálce je vidět i Slovanka

Tuto fotografii jsem pořídila, když už jsem se řítila na vrchol Černé hory. Je na ní v dálce vidět i Slovanka.

Pokračování