Hlavní strana > Aktuality > Maturitní ples sexty

Maturitní ples sexty

7.12.2018

plakátObecně omílanou frázi, že čas, ten protivný mužíček, jenž nám nic neodpustí, se skutečně nedá zastavit, neomylně a zcela spolehlivě potvrzuje náš kvapem se blížící maturitní ples. Už teď cítím nervozitu způsobující nepříjemné stahy v oblasti žaludku, které vás nutí uvažovat nad tím, jestli máte navštívit toaletu, či se radši něčím pořádně posilnit. Pocity pohybující se na tenké lávce smutku a štěstí, kdy vám cuká koutek radostí a z očí kanou slané kapičky dojetí, dozajista zaplaví i sebesilnějšího člověka, jakmile z úst moderátora uslyší své jméno. To je ta chvilka, že? Ta chvilka, kdy stojíme na prahu dospělosti, avšak ještě jednou je nám dopřáno cítit se jako dítě, plnými doušky si užít tu část studentského života, jež voní bláhovou bezstarostností, veselím a nevázanou zábavou řvoucí z několika reproduktorů. Ještě na několik okamžiků nám bude umožněno zamknout do komory strach z nejisté budoucnosti, jež doslova stojí na síle ambicí každičkého z nás a užít si večer. Užít si náš večer.

Možná to ve vašich uších bude znít jako neoriginální klišé, ale věřte mi, skutečně to tak je. Těch šest let, které jsme strávili společně na gymnáziu, uběhly jako voda. Až se mi nechce věřit, že ty děti, ustrašené z nových povinností střední školy, jež pod vedením paní učitelky Justýnové poprvé překonaly nekonečné schody vedoucí do třetího patra, již za týden obdrží památnou stužku potvrzující příslušnost k maturitnímu ročníku.

Nicméně, je to tak. Dlouhodobým přípravám na náš velký den D bude již zanedlouho učiněna přítrž. 7. 12. v 19:00 my, dívky ze 6.S oděné v blyštivých šatech a vysokých podpatcích, jež budeme od samého začátku prosit o spolupráci, společně s kluky, gentlemany v oblecích, pozvedneme číši naplněnou až po okraj šťastnými i horšími, ale rozhodně sentimentálními vzpomínkami a připijeme si nejen na zdraví, ale i úspěšnou maturitní zkoušku, jež za několik málo týdnů nabude reálné podoby a pod hrozbou osobního selhání nás bude strašit ve snech.

Pro tuto chvíli však hoďme strasti spojené s budoucímu povinnostmi za hlavu a dopřejme si radost a smích. Pokud si s námi chcete užít nezapomenutelný večer v kriminálním prostředí gangsterů a zločinců, přijďte 7.1 2. do Domu kultury v Milevsku.

"Ohledně maturáku mě naplňují dost smíšené pocity. Zejména poslední dva týdny jsou poněkud vyhrocené. Asi jako každý maturant z předešlých let chceme, aby právě ten náš byl nezapomenutelný, čímž na sebe vytváříme velmi silný tlak. Když se to teď všechno pomalu, ale jistě rýsuje, vážně začínám věřit, že to bude jeden z nejlepších večerů v mém životě," svěřila se se svými pocity jedna ze studentek ze sexty. ,"Přijde mi to celé dost neuvěřitelné. Pořád nás vnímám jako ustrašené primány, ne jako budoucí maturanty", dodává.