Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Uzavření přihlášek k přípravným kurzům k přijímacím zkouškám - instrukce pro přihlášené
Měsíční plán akcí: únor 2021
2 3
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
4
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
5 6 7
8 9 10 11
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
12 13 14
15
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
Režim školy od 27.2 do 21.3.2021
28
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summitu

Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summituDatum konání:
11.11.2020

Logo Pražského studentského summituMilevské noviny č. 45/2020 na str. 6 otiskly článek našeho studenta Filipa Kortana (sexta), ve kterém se vrací k návštěvě studenta Právnické fakulty Univerzity Karlovy - našeho absolventa  - Štěpána Komárka. Štěpán svým vystoupení v naší škole získal trojici našich studentů, kteří se rozhodli zapojit do celoročního vzdělávacího projektu. 

Filip Kortan, jeden z trojice zmíněných studentů, týden poté uspořádal studentské volby v naší škole. 

O tomto všem se více dočtete v článku, který přinášíme v plném znění:

V posledním zářijovém týdnu navštívil milevské gymnázium jeho absolvent, nyní student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Štěpán Komárek a informoval studenty o možnosti zapojit se do 26. ročníku Pražského studentského summitu. Jedná se o celoroční vzdělávací projekt pro více než 300 studentů středních a vysokých škol z celé republiky. Dává mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti v oblasti mezinárodního dění, lidských práv, ekonomie nebo vědecké a kulturní spolupráce. Studenti se po celou dobu projektu učí tříbit své kritické myšlení a zároveň prohlubovat rétorické, prezentační a argumentační dovednosti. Této příležitosti využili studenti Matouš Mlčkovský (kvarta), Julie Kotalíková a Filip Kortan (oba ze sexty). Na závěrečném simulovaném jednání OSN na jaře příštího roku budou zastupovat Senegal.


O týden později, tedy v první den voleb do krajského zastupitelstva, volili krajské zastupitele i žáci gymnázia při studentských volbách. Volit mohli všichni studenti přítomni ve škole, možnost zvolit si své zástupce využilo 67,96 % z nich. Vítězem voleb se stali Piráti (25,7 %) následovaní koalicí Společně pro Jižní Čechy, tedy KDU-ČSL a TOP 09 (22,9 %). Jako třetí se umístili občanští demokraté (18,6 %), čtvrté pak hnutí STAN (14,3 %). Další subjekty by se podle našich studentů do zastupitelstva nedostaly. Nejtěsněji pod pětiprocentní hranicí skončilo hnutí ANO 2011 s 4,3 procentními body. Děkujeme všem studentům, kteří se do projektu studentských voleb zapojili a využili tak příležitosti vyjádřit svůj názor.