Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28
Závěrečný piknik 1.A
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
29
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Fotogalerie: Sportovní dny třídy kvinta
30
Ohlédnutí za posledními dny školního roku 2020/21
Žákovský článek: Ohlédnutí za školním rokem 2020/21
1
Měsíční plán akcí: červenec 2021
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summitu

Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summituDatum konání:
11.11.2020

Logo Pražského studentského summituMilevské noviny č. 45/2020 na str. 6 otiskly článek našeho studenta Filipa Kortana (sexta), ve kterém se vrací k návštěvě studenta Právnické fakulty Univerzity Karlovy - našeho absolventa  - Štěpána Komárka. Štěpán svým vystoupení v naší škole získal trojici našich studentů, kteří se rozhodli zapojit do celoročního vzdělávacího projektu. 

Filip Kortan, jeden z trojice zmíněných studentů, týden poté uspořádal studentské volby v naší škole. 

O tomto všem se více dočtete v článku, který přinášíme v plném znění:

V posledním zářijovém týdnu navštívil milevské gymnázium jeho absolvent, nyní student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Štěpán Komárek a informoval studenty o možnosti zapojit se do 26. ročníku Pražského studentského summitu. Jedná se o celoroční vzdělávací projekt pro více než 300 studentů středních a vysokých škol z celé republiky. Dává mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti v oblasti mezinárodního dění, lidských práv, ekonomie nebo vědecké a kulturní spolupráce. Studenti se po celou dobu projektu učí tříbit své kritické myšlení a zároveň prohlubovat rétorické, prezentační a argumentační dovednosti. Této příležitosti využili studenti Matouš Mlčkovský (kvarta), Julie Kotalíková a Filip Kortan (oba ze sexty). Na závěrečném simulovaném jednání OSN na jaře příštího roku budou zastupovat Senegal.


O týden později, tedy v první den voleb do krajského zastupitelstva, volili krajské zastupitele i žáci gymnázia při studentských volbách. Volit mohli všichni studenti přítomni ve škole, možnost zvolit si své zástupce využilo 67,96 % z nich. Vítězem voleb se stali Piráti (25,7 %) následovaní koalicí Společně pro Jižní Čechy, tedy KDU-ČSL a TOP 09 (22,9 %). Jako třetí se umístili občanští demokraté (18,6 %), čtvrté pak hnutí STAN (14,3 %). Další subjekty by se podle našich studentů do zastupitelstva nedostaly. Nejtěsněji pod pětiprocentní hranicí skončilo hnutí ANO 2011 s 4,3 procentními body. Děkujeme všem studentům, kteří se do projektu studentských voleb zapojili a využili tak příležitosti vyjádřit svůj názor.