Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summitu

Tisková zpráva: Gymnazisté volili a také se účastní studentského summitu

11.11.2020

Logo Pražského studentského summituMilevské noviny č. 45/2020 na str. 6 otiskly článek našeho studenta Filipa Kortana (sexta), ve kterém se vrací k návštěvě studenta Právnické fakulty Univerzity Karlovy - našeho absolventa  - Štěpána Komárka. Štěpán svým vystoupení v naší škole získal trojici našich studentů, kteří se rozhodli zapojit do celoročního vzdělávacího projektu.

Filip Kortan, jeden z trojice zmíněných studentů, týden poté uspořádal studentské volby v naší škole.

O tomto všem se více dočtete v článku, který přinášíme v plném znění:

V posledním zářijovém týdnu navštívil milevské gymnázium jeho absolvent, nyní student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Štěpán Komárek a informoval studenty o možnosti zapojit se do 26. ročníku Pražského studentského summitu. Jedná se o celoroční vzdělávací projekt pro více než 300 studentů středních a vysokých škol z celé republiky. Dává mladým lidem možnost rozšiřovat si znalosti v oblasti mezinárodního dění, lidských práv, ekonomie nebo vědecké a kulturní spolupráce. Studenti se po celou dobu projektu učí tříbit své kritické myšlení a zároveň prohlubovat rétorické, prezentační a argumentační dovednosti. Této příležitosti využili studenti Matouš Mlčkovský (kvarta), Julie Kotalíková a Filip Kortan (oba ze sexty). Na závěrečném simulovaném jednání OSN na jaře příštího roku budou zastupovat Senegal.

O týden později, tedy v první den voleb do krajského zastupitelstva, volili krajské zastupitele i žáci gymnázia při studentských volbách. Volit mohli všichni studenti přítomni ve škole, možnost zvolit si své zástupce využilo 67,96 % z nich. Vítězem voleb se stali Piráti (25,7 %) následovaní koalicí Společně pro Jižní Čechy, tedy KDU-ČSL a TOP 09 (22,9 %). Jako třetí se umístili občanští demokraté (18,6 %), čtvrté pak hnutí STAN (14,3 %). Další subjekty by se podle našich studentů do zastupitelstva nedostaly. Nejtěsněji pod pětiprocentní hranicí skončilo hnutí ANO 2011 s 4,3 procentními body. Děkujeme všem studentům, kteří se do projektu studentských voleb zapojili a využili tak příležitosti vyjádřit svůj názor.