Napsali (i) o nás: Úspěšní na zeměpisné olympiádě
Pohodáři: Kanada
Výběrový lyžařský kurz v Rakousku - akce zrušena
Petrohradská univerzitní olympiáda
Města, obce a osady žáků naší školy
Krajské kolo Konverzační soutěže v RUJ nám i letos přineslo úspěch
Fotogalerie: Den ochrany klimatu - voda (projektový den BEACON)
Krajské kolo Finanční gramotnosti nám přineslo dvě třetí místa
Uzavření školy
Zrušení zájezdu do Anglie
Informace ředitele školy k uzavření školy pro žáky
Potvrzení pro žáky a rodiče
Tisková zpráva MŠMT z 23.3.2020
MATURITY, ZÁVĚREČNÉ A PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY: JAK TO LETOS BUDE?

Hlavní strana > Aktuality > MN: Máme dvě první místa v kraji

MN: Máme dvě první místa v kraji

4.3.2016

K našemu velkému úspěchu v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce se Mgr. Simona Španvirtová vrací v článku pro Milevské noviny (otištěno 23. března 2016 v MN č. 12/2006 na str. 6).

Dvě první místa v kraji

Počátkem března proběhlo na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity  v Českých Budějovicích krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Milevské gymnázium reprezentovaly čtyři studentky a jejich dosažené výsledky byly opravdu výjimečné.

Soutěž ve všech kategoriích je složena ze dvou částí. Po poslechové části soutěžící reprodukuje slyšený text před zkušební komisí. Poté následuje rozhovor s komisí na běžná konverzační  témata či o každodenních problémech. Hodnotí se slovní zásoba, pohotovost odpovědí, absence chyb ve výslovnosti i gramatice.

V kategorii SŠ I (do tří let výuky jazyka) soutěžilo 16 účastníků. Štěpánka Slámová navázala na úspěšnou reprezentaci v loňském školním roce a tentokrát v silné konkurenci zvítězila. Kamila Blažková obsadila krásné 4. místo s pouhou jednobodovou ztrátou na třetí pozici. Obě dvě studentky jsou ze třídy tercie. Druhé místo v této kategorii obsadili Antonín Prantl z Gymnázia Strakonice a třetí příčku Zdeněk Didek z Gymnázia V. Nováka v J. Hradci.

V kategorii SŠ II, tedy předmaturitních ročníků, se nejlépe z 12 soutěžících dařilo Michaele Blažkové z oktávy, která zvítězila s velkým bodovým náskokem před ostatními soutěžícími. Získala peněžní poukázku, diplom a bude reprezentovat Jihočeský kraj v ústředním kole v Praze. Výborné 4. místo získala Hedvika Patková, též z oktávy, opět pouze jediný bod za třetím Tomášem Kubíkem z Biskupského gymnázia v Č. Budějovicích a druhým Petrem Maryškou z  Gymnázia v J. Hradci.

Všem čtyřem studentkám blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Štěpánce i  Míše přejeme hodně úspěchů v celostátním kole konverzační soutěže počátkem dubna.

O krajském kolo této soutěže  už jsme psali 16.3.2016 v článku Napsali o nás: ....

S výsledky soutěže z pohledu jedné z účastnic jsme vás seznámili 10.3.2016 v tomto článku.