Hlavní strana > Aktuality > Naši studenti dostanou fyziku do svých vlastních rukou

Naši studenti dostanou fyziku do svých vlastních rukou

3.6.2016

PlakátKomiksStudenti doktorských a magisterských programů se zaměřením na optiku, optoelektroniku a nanoelektroníku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy připravili projekt fyzikálních show jakožto neziskový a pro školy je nabízen zdarma.

O co se autoři snaží?

Zábavně pojatými demonstracemi fyzikálních principů se tvůrci snaží výuku fyziky nejen obohacovat o experimenty, které jsou pro učitele obtížněji realizovatelné, ale zaměřují  se také na ucelování znalostí studentů v oblastech optiky a nízkých teplot a jejich zasazení do širšího kontextu běžného života kolem nás. Jejich cílem je také představit vědeckou práci a studium vědeckých oborů jako perspektivní kariéru.

(zdroj: web projektu)