Měsíční plán akcí: leden
P.F. 2020
Surrealistický sen studenta před maturitou z Čj
Finanční gramotnost: Školní kolo je za námi
Pět našich žáků se zúčastní natáčení pořadu Fokus Václava Moravce
Fokus Václava Moravce a exkurze v ČT
Zkoušky nanečisto
Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto 16.1.2020
Fotogalerie: Lyžák aneb co přichází ze Slovanky
Pozvánka na maturitní ples sexty (2014-2020)
Aktualizace webových stránek v lednu 2020

Hlavní strana > Aktuality > Okresní kolo Olympiády v českém jazyce - aktualizace (3)

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce - aktualizace (3)

15.2.2016
Datum ukončení:
16.2.2016

OK Olympiády v českém jazyce kategorie I

Výsledková listina kategorie IV pondělí 15. února 2015 se v Písku konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Mezi 31 soutěžícím byli i dva naši sekundáni: Zuzana Dvořáková a Petr Kolář.

Petr Kolář se umístil na děleném 6. místě a byl prvním soutěžícím pod čarou úspěšných řešitelů. Zuzana Dvořáková obsadila dělené 25. místo.

Diplomy za 1. a 2. místo si odvezly do ZŠ Sepekov Sára Netíková a Anežka Plíhalová. Obě postupují do kola krajského, kam je doprovodí i celkově třetí Jiří Kuchta ze ZŠ Chyšky.

Našim soutěžícím blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci školy.

OK Olympiády v českém jazyce kategorie II

Výsledková listina II. kategorieNásledující den, v úterý 16. února 2016, přišli na řadu soutěžící II. kategorie. Celkem se zúčastnilo osm středoškolaček.

Diplom II. kategorieI v této kategorii se naším soutěžícím dařilo, dokonce ještě lépe než jejich mladším kolegům. Michaela Blažková (oktáva) obsadila druhé místo a postupuje do kraje. Její spolužačka z oktávy Hedvika Patková skončila těsně pod pomyslnými stupni vítězů na místě čtvrtém.

Spolu s Michaelou by v 11. dubna 2016 měly soutěžit za okres Písek ještě vítězka Eliška Veverková z píseckého gymnázia a třetí v pořadí rovněž Eliška - Kvěšová ze SZŠ.

Oběma úspěšným oktavánkám blahopřejeme, děkujeme jim za reprezentaci školy a Michaele přejeme  hodně úspěchů v "kraji".

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce (OČJ) je předmětová soutěž z českého jazyka pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je umožnit talentovaným žákům porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními a získat tím motivaci k dalšímu odbornému růstu.

Účast v soutěži je dobrovolná. Zadané úkoly řeší soutěžící samostatně pod dohledem pedagoga v časovém rozpětí - gramatika do 60 minut, sloh do 60 minut.

Na odborném zajištění OČJ se podílí Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR.

• OČJ je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně
  • ve školním roce 2016/16 probíhá 42. ročník
  • OČJ je postupovou soutěží, skládá se z několika soutěžních kol (školní, okresní, krajské a ústřední);
  • OČJ se člení ma dvě kategorie:  kategorie I. pro 8. - 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií,  kategorie II. pro 1.-4. ročníky SŠ

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce se koná v Písku a to pro I. kategorii 15. a pro II. kategorie 16. února 2016.