Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Aktualizace školních webových stránek v březnu 2021
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost byla velmi úspěšná
Měsíční plán akcí: duben 2021
Prodloužení omezení provozu školy
K přijímačkám: povinnost testování a omlouvání z řádného termínu
Prodloužení omezení provozu školy
Informace k provozu školy od 12. dubna 2021 (až do odvolání)

Hlavní strana > Aktuality > Soutěže v cizích jazycích

Soutěže v cizích jazycích

2.2.2016

Znalosti cizích jazyků umožňují člověku dostat se fyzicky i myšlenkově za hranice vlastní země a kultury, významně přispívají ke kognitivnímu rozvoji a v neposlední řadě zlepšují pozici na trhu práce.

Národní institut dětí a mládeže podporuje vzdělávání v cizích jazycích mj. formou celostátních soutěží. Nezáleží na tom, zda se soutěžící učí danému cizímu jazyku ve škole nebo v rámci mimoškolního vzdělávání, záleží na jeho schopnostech a zájmu. Soutěže jsou koncipovány jako konverzační a soustředí se na test porozumění slyšenému textu a rozhovor. Kromě jiných cen získávají vítězové soutěží stipendijní pobyty a jazykové kurzy.

Největší zájem je soutěže v anglickém jazyce. Následují jazyky německý, ruský, španělský a francouzský. V latinském jazyce nemá soutěž charakter konverzační, ve všech kolech se soutěží formou písemného testu.

Olympiáda v německém jazyceKonverzační soutěž v německém jazyce má pro středoškoláky kategorii III. A, která je určena žákům l. až 3. ročníků všech typů středních škol a probíhá ve školním, okresním, krajském a ústředním kole. Středoškolští studenti, kteří měli či mají trvalou možnost souvisle komunikovat v daném jazyce mimo samotnou jazykovou výuku, soutěží v kategorii III. B, která probíhá ve školním, krajském a ústředním kole.

ok_nej_16_iiia.jpgV úterý 2. února 2016 se v Písku konalo okresní kole Konverzační soutěže v německém jazyce za účasti sedmi studentů.

Z naší školy se této soutěže zúčastnily v doprovodu učitelky Ivany Švábové tři studentky 3.A.

První tři místa patřila Gymnáziu Písek. Do krajského kola postupuje pouze vítěz Adam Marek. Další místa obsadily naše dívky. Na čtvrtém místě skončila Linda Bulantová, za kterou se umístila na pátém místě Žaneta Maťhová. Šesté místo patří Vendule Hubáčkové.

Jmenovaným blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci školy.