Měsíční plán akcí: listopad 2022
Halloween 2022 - "Lets celebrate Halloween"
Naši furianti maturanti byli v Divadle Oskara Nedbala v Táboře
Primáti hráli pIšQworky v Českých Budějovicích
Vědecký čtyřboj
Bobřík informatiky již popatnácté
Bobřík informatiky: kat. SENIOR
Divadelní exkurze Praha
Den otevřených dveří 16. listopadu 2022 od 8 do 16 hodin
Třídní schůzky 24.11.2022
Omlouvání absence žáka
Druhé přípravné setkání Pražského studentského summitu
Adventní čas
Aktualizace školního webu v listopadu 2022
Testování ČŠI
Měsíční plán akci: prosinec 2022
Maturitní zpravodaj č. 61: Přihlašování k maturitě JARO 2023
Maraton psaní dopisů
Ekonomická olympiáda - aktuality

Úvod > O škole > Aktuality > Užasňákovi hráli pIšQworky online

Užasňákovi hráli pIšQworky online

Po roční pauze způsobené covidem jsou tu pIšQworky zpět!

Hra pIšQworky - logo

Škoda, že o online hraní byl na naší škole zájem podstatně menší než o křížkování a kolečkování prezenčně. Přesto se  jeden náš tým našel a to Úžasňákovi z 2.A.

Online hra, která se hrála systém SWAP 2, je docela svižná a je atraktivní i pro online sledující, kteří dostávají pohotově všechny informace o vývoji turnaje.

Byl to právě nový formát hry, který v prvním kole regionálního turnaje působil našim hráčům potíže. Podstatu online hraní i zahájení hry poté rychle pochopili a již se rozehráli k pěknému výkonu. Ale o tom už nám napsali sami:

Tým Úžasňákovi (2.A)Dne 23.11.2021 jsme se s naším týmem z 2A Úžasňákovi v čele s kapitánem Adamem zúčastnili online turnaje v pIšQworkách. Náš tým byl sice oslabený, jelikož dva naši spoluhráči byli v karanténě, ale i tak bylo naše nasazení  vysoké, sehráli jsme kol  turnaje po dvou duelech. Složení jsme nakonec doplnili zkušenou náhradnicí Aničkou. Přesto náš spoluhráč Marek se nedal skolit virem a zúčastnil se online z domova. Naše spoluhráčky Kája a Ivča se ale nenechaly zahanbit a také urputně bojovaly o skvělé výsledky. Tabulka výsledků se neustále napínavě měnila, body stoupaly a my jsme šli chvíli v pořadí nahoru a další kolo zase dolů. V prvním kole jsme ze začátku museli pochopit pravidla, to se nám nakonec povedlo a z počátečního 34. místa jsme se postupně posouvali v tabulce nahoru, nejlépe se nám vedlo v šestém kole kde jsme skončili šestnáctí, nyní čekáme na konečné výsledky a pohybujeme se okolo 20. místa. Ačkoliv jsme nevyhráli, ze soutěže si odnášíme zkušenosti do příštího roku, kde se pokusíme znova zúčastnit a výsledky zlepšit.

Dvacáté místo našim opravdu zůstalo. Myslím si, že toto umístění v celkové konkurenci 34 týmů regionálního kola za oblast Plzeň, kam naši školu organizátoři zařadili, špatné není. Konkurence byla velká a boj o pouhých pět postupových míst byl urputný, naši Úžasňákovi se přesto v turnaji neztratili. Je to příslibem pro tento tým, který má ještě nejméně jeden pokus před sebou, protože je teprve ve 2. ročníku studia.

Děkuji Úžasňákovým za výsledek, za přístup k hraní a také za reprezentaci naší školy

Článek, we kterém jsme psali o letošním ročníku pIšQworek