Měsíční plán akcí: září

K jarnímu maturitnímu termínu se přihlásilo celkem 30 studentů třídy 4.A

Společná část:

graf č.1graf 4 (1).png
Ve společné části budou všichni maturanti absolvovat zkoušku z českého jazyka formou didaktického testu, písemné práce a ústní zkoušky. Ústní zkoušku vykonají ve stejném termínu jako profilovou část. Druhý předmět si mohou vybrat z cizího jazyka (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška se bude konat společně s profilovou částí) nebo z matematiky (didaktický test). Devět studentů se rozhodlo pro matematiku a 21 studentů pro cizí, konkrétně pro anglický dvacet a pro německý jazyk jeden student - Viz graf č. 1. 1: Volitelný předmět ve společné části..

Profilová část:

graf č.4graf č.3V profilové části si každý student volí právě dva předměty. Pokud se ve společné části rozhodl pro matematiku, musí si cizí jazyk zvolit v profilové části. Z cizího jazyka tak musí maturovat každý student, čtyři studenti se rozhodli v profilové části pro německý jazyk, devět studentů pro jazyk anglický. Dvacet sedm studentů maturuje jen z jednoho (povinného) cizího jazyka, z toho 20 ve společné a 7 v profilové části. Tři studentky se rozhodly pro maturitu ze dvou cizích jazyků, dvě mají oba cizí jazyky v profilové části a jedna má cizí jazyk ve společné a jiný jazyk v profilové části. - viz graf č. 4: Zkoušky z cizího jazyka. Graf . č. 2: Volitelné předměty profilové části ilustruje zájem žáků o volitelné předměty. Z uvedeného grafu je zřejmý zájem především o chemii a biologii. Maturita z obou dvou těchto předmětů současně je nejčastější kombinací volitelných předmětů. Viz graf č. 3: Kombinace volitelných předmětů.