INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 1. ÚNORA 2021 DO 14. ÚNORA 2021
Uzavření přihlášek k přípravným kurzům k přijímacím zkouškám - instrukce pro přihlášené
Měsíční plán akcí: únor 2021
Napsali o nás: Online příprava na přijímačky na gymnáziu zlákala i přespolní
Ředitel školy stanoví: Změny v konání maturitních zkoušek JARO 2021
Den otevřených dveří online 11. února 2021
Tiskopis přihlášky
Režim školy od 15.2.2021 (aktualizováno 15.2.2021)
Aktualizace školních webových stránek v únoru 2021

Hlavní strana > Aktuality > Školní kolo Ekonomické olympiády

Školní kolo Ekonomické olympiády

4.12.2020

eo[2][1].png

Bezprostředně po soutěži Bobřík informatiky budeme soutěžit v Ekonomické olympiádě.

Školní kola

Testování probíhá v termínu: od 23. listopadu do 4. prosince (každý den budou testy přístupné od 8:00 do 17:00, o víkendech nebude testování umožněno.

Místo: Kdekoliv, stačí pouze počítač a internet. Není určen žádný limit v testování, klidně může testovat 300 osob v jednom čase.

Odkaz na test: bude zveřejněný 19. listopadu, student se do testu zaregistruje sám (k tomu potřebuje pouze jméno, příjmení, ročník, název školy a heslo, které má u sebe koordinátor dané školy

Struktura testu ve školním kole

Z každé tematické podkategorie níže (jsou označeny malým písmenem) bude v testu právě jedna otázka. Podkategorií je celkem 25, test ve školním kole se tedy skládá z 25 otázek. Za špatnou odpověď se body neodečítají. Většina otázek náročností odpovídá učebnici Úvod do ekonomie: pro střední školy (prof. Robert Holman). Všechny otázky (kromě kategorie 5) pak náročností zcela pokrývá učebnice Ekonomie (prof. Robert Holman). Kategorie 5 (aktuality, hospodářská politika, EU) testuje obecný rozhled studentů a jejich orientaci v aktuálním českém i světovém dění a hospodářské politice. Náročnost a obsah soutěžních otázek je v souladu se školními osnovami a rámcově vzdělávacím plánem MŠMT. Vyšší kola soutěže (krajské kolo a finále) jsou svým obsahem i rozsahem oproti školnímu kolu náročnější.

Tematické oblasti testu pro školní kolo Ekonomické olympiády

1. Metodologie ekonomie, základní pojmy a dějiny ekonomického myšlení (3 otázky)

a) metodologie a předmět ekonomie, základní pojmy b) dějiny ekonomického myšlení do marginalistické revoluce c) dějiny ekonomického myšlení od marginalistické revoluce (včetně)

1. Mikroekonomie (5 otázek)