fulltextové vyhledávání

Měsíční plán akcí: listopad 2023
Fotogalerie: Kameny zmizelých
Probuď v sobě XO! Přihlášky na pIšQworky 2023 uzavřeny
Oblastní kolo pIšQworek ve znamení velkého úspěchu primy
Maturitní ples 4.A
70. výročí založení Gymnázia Milevsko
Program oslav 70. výročí školy
Napsali o nás: Milevské gymnázium slaví...
Oslavy 70. výročí a Den otevřených dveří
Vyjádření ředitele školy - STÁVKA

Úvod > O škole > Aktuality > Předvánoční (adventní) soutěž v Psaní hravě

Předvánoční (adventní) soutěž v Psaní hravě

19.12.2021

Psaní hravěVýuku psaní na klávesnici PC pomocí aplikace Psaní hravě, která probíhá v rámci informatiky v primě, 1.A a semináři z IKT v sextě, doplňují občasné třídní krátké soutěže (např. na 10 minut), ale i soutěže mezitřídní, které jsou delší.

V pátek 28. listopadu 2021 jsem vyhlásil při první adventní neděli soutěž v psaní, která má dvě části.

První týden se psal opis na přesnost a soutěžení trvalo až do 9.00 o druhé adventní neděli 5. prosince. Bezprostředně na tuto soutěž navazuje soutěž v psaní na rychlost, která potrvá až do poslední adventní neděle 19. prosince a to opět do 9.00 hodin. Výsledky za obě části pak určí celkového vitěze i nejlepší třídu. Hodnocení tříd určují výsledky tří nejlepších žáků z každé třídy.

Zapojení 37 žáků z 54 účastníků kurzu a navíc většina bezchybných výsledků, předčila mé očekávání.

O pořadí muselo rozhodovat až doplňkové kritérium - rychlost opisu.

Boj o 1. místo byl "urputný", přetahovaly se o něj dvě spolužačky ze sexty a to Anna Štofflová a Zuzana Jankovská. Zuzka rozhodla o svém vítězství až v samotném závěru.

Neméně usilovně soupeřili na dálku o místo třetí Matyáš Hrych a Michal Bejšák (oba z primy). A opět teprve v závěru Michal zvrátil výsledek na svou stranu.

Výsledky těchto dvou dívek a dvou chlapců po započtení výsledku třetích žáků ze všech tříd určil vítěze dílčí soutěže tříd. O pouhé jedno umístění byla lepší prima než sexta. Dívky z 1.A nepatrně zaostaly za těmito dvěma třídami a obsadily místo třetí.

Již se těším na obdobné souboje i v soutěži na rychlost. Všem písařům děkuji za zapojení a za výsledky. Snad i tato soutěž přispěje k  větší dovednosti našich žáků při ovládání klávesnice PC. Tato dovednost je stále velmi důležitá, třebaže věřím, že s rozvojem technologie ovládání počítače hlasem ji tento způsob komunikace s počítačem odsune do pozadí.

Hodně štěstí v soutěžení.