fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
28
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
Exkurze do zoo a botanické zahrady
29
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
30
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
31
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK
Soutěž Skirmish
1
Měsíční plán akcí: červen 2024
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratili

Sextáni se ve Vědeckém čtyřboji neztratiliDatum konání:
1.12.2021
Datum ukončení:
2.12.2021

Logo soutěže Vědecký čtyřbojJednou z online soutěží, do které se naši žáci zapojili, je Vědecký čtyřboj. Letos se konal již 4. ročník, avšak naše škola se do této středoškolské soutěže zapojila poprvé. Více nám o ní  a o soutěžení našich sextánů napsala jedna z účastnic Lucie Čunátová.

Ve dnech 1. a 2. prosince 2021 se uskutečnil Vědecký čtyřboj, kterého se zúčastnily i dva týmy složené z našich sextánů. Jedná se o přírodovědecké klání pro středoškoláky, které se letos konalo v online prostředí. Každý tým se skládá ze čtyř studentů a každý z nich zastupuje jednu přírodovědnou disciplínu (matematika, fyzika, biologie, chemie). První část probíhala 1. prosince, každý člen týmu vypracovával zadané úlohy sám za sebe. Ve druhé části, kterou studenti plnili 2. prosince, šlo o práci v týmech. Soutěž se koná již od roku 2018, s tímto nápadem přišli dva studenti gymnázia v Ostravě. Úlohy pravidelně vymýšlejí studenti vysokých škol, a dále jsou kontrolovány pedagogy. Všechny úkoly se vyznačují kreativitou, originalitou a také odborností. Dne 3. prosince byly zveřejněny výsledky letošního ročníku.

Část našich soutěžícíchV letošním roce se tohoto přírodovědeckého klání zúčastnily také naše dva týmy ze sexty. Soutěžili jsme pod jmény Ungabunga a Vědátorky. V obou dnech jsme měli 2 hodiny na řešení úkolů a poté 20 minut na odevzdání. První teoretické zadání bylo zaměřené na samostatnou práci. Ve druhé společné části bylo nutné dát hlavy dohromady a pracovat jako tým. Všichni jsme se shodli, že nás více zaujala druhá část čtyřboje, kdy jsme mohli na úlohách pracovat společně. Zadání bylo občas opravdu obtížné, ale na druhou stranu pojaté zábavně a kreativně.

V letošním, již čtvrtém ročníku Vědeckého čtyřboje proti sobě bojovalo celkem 89 týmů ze všech koutů Česka i Slovenska. Organizátoři projevili přání, že příští ročník soutěže bude již snad probíhat prezenčně. Naše týmy se sice blíže nepřiblížily k horním příčkám umístění, ale ani k těm úplně spodním. Tým Ungabunga se dělil s dalšími dvěma týmy o 48. – 50. místo. Dívčí tým Vědátorky hned následoval se svým 51. místem.

Děkuji Lucce za článek a jí i dalším soutěžícím spolužákům za reprezentaci školy.