Informace k provozu školy od 31. května 2021
Zahájení maturit ve třídě 4.A
Maturity: třídy se vystřídaly
Jak říkávají absolventi: "Maturita je už zandaná..."
Informace k provozu školy od 8. června 2021
Výsledky základního kola soutěže Nejlepší JA Titan tým
Po dvou letech Tomijo opět "na bedně"
Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro přijímací ke studiu

Hlavní strana > Aktuality > StreTech 2017

StreTech 2017

7.6.2017

StreTech 2012Naše škola se letos opět zúčastní akce StreTech s prací Lindy Bulantové (4.A) Želví grafika (nejen) v Pythonu. Prezentační výstavy Středoškolská technika jsme se zatím účastnili pouze jednou a to v roce 2012 (viz obrázek).

Další text přebíráme z oficiální pozvánky:

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 7. června 2017 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2017 - StreTech 2017.

ČVUT v Praze je nejstarší technickou univerzitou ve střední Evropě a v současnosti ji tvoří osm fakult: stavební, strojní, elektrotechnická, informačních technologií, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní a biomedicínského inženýrství.

Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2017 nejsou nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Každému vytvoříme na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představí, přiblíží svůj exponát a zodpoví dotazy. Workshop proběhne v několika dopoledních hodinách a po něm budou mít účastníci možnost věnovat se v Praze vlastním aktivitám. Samozřejmě, že setkání se v případě zájmu můžete zúčastnit Vy i Vaši studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního výletu v Praze, neboť setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné.

Přihlášení a výběr prací necháváme na Vašem uvážení. Mohou to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Chtěli bychom vytvořit a dát možnost Vašim studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení.

Již úspěšně proběhlo devět ročníků setkání. Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech minulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTechhttp://www1.fs.cvut.cz/stretech . Na této stránce také průběžně uvádíme aktuální informace.

Konferencí StreTech vyhledáváme a přístupnou formou soustřeďujeme a podporujeme tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a jejich střední školy.

S pozdravem, za organizační výbor:

Ing. Karel Vítek, CSc.

Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, Fakulta strojní ČVUT v Praze