Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Školní kolo soutěže Nejlepší JA Titan tým 2021
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost (nejen) pro pokročilé
Průběh školního kola hry JA Titan (znovu aktualizováno)
Školní akce v rámci Global Money Week 2021
Aktualizace školních webových stránek v březnu 2021
Průběh školního kola hry JA Titan (3. část)
Velikonoční soutěž v psaní na rychlost byla velmi úspěšná
Měsíční plán akcí: duben 2021
Prodloužení omezení provozu školy
K přijímačkám: povinnost testování a omlouvání z řádného termínu
Prodloužení omezení provozu školy
Informace k provozu školy od 12. dubna 2021 (až do odvolání)

Hlavní strana > Aktuality > StreTech 2017

StreTech 2017

7.6.2017

StreTech 2012Naše škola se letos opět zúčastní akce StreTech s prací Lindy Bulantové (4.A) Želví grafika (nejen) v Pythonu. Prezentační výstavy Středoškolská technika jsme se zatím účastnili pouze jednou a to v roce 2012 (viz obrázek).

Další text přebíráme z oficiální pozvánky:

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 7. června 2017 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2017 - StreTech 2017.

ČVUT v Praze je nejstarší technickou univerzitou ve střední Evropě a v současnosti ji tvoří osm fakult: stavební, strojní, elektrotechnická, informačních technologií, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní a biomedicínského inženýrství.

Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2017 nejsou nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická.

Každému vytvoříme na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představí, přiblíží svůj exponát a zodpoví dotazy. Workshop proběhne v několika dopoledních hodinách a po něm budou mít účastníci možnost věnovat se v Praze vlastním aktivitám. Samozřejmě, že setkání se v případě zájmu můžete zúčastnit Vy i Vaši studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního výletu v Praze, neboť setkání je koncipováno jako otevřené a veřejnosti přístupné.

Přihlášení a výběr prací necháváme na Vašem uvážení. Mohou to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Chtěli bychom vytvořit a dát možnost Vašim studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení.

Již úspěšně proběhlo devět ročníků setkání. Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech minulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTechhttp://www1.fs.cvut.cz/stretech . Na této stránce také průběžně uvádíme aktuální informace.

Konferencí StreTech vyhledáváme a přístupnou formou soustřeďujeme a podporujeme tvůrčí aktivní středoškolské studentky a studenty a jejich střední školy.

S pozdravem, za organizační výbor:

Ing. Karel Vítek, CSc.

Ústav mechaniky, biomechaniky a mechatroniky, Fakulta strojní ČVUT v Praze