Měsíční plán akcí: březen 2024
Co očekávat od olympiády z angličtiny?
Soutěž Lidice pro 21. století
Matematický klokan

Úvod > O škole > Aktuality > Tisková zpráva: Vítězka je z Milevského gymnázia

Tisková zpráva: Vítězka je z Milevského gymnázia

1.5.2022

Milevský zpravodaj č. 5/22 na str. 14 otiskl naši tiskovou zprávu Mgr. Jany Plavcové o úspěchu našich studentek v Olympiádě v českém jazyce, zejména pak letošní maturantky Anny Štofflové ze sexty.

Anna Štofflová - článek v MZ č. 5/22 na str. 14Gymnázium Milevsko

Vítězka je z milevského gymnázia

V lednu proběhlo na milevském gymnáziu školní kolo olympiády v českém jazyce. Z něj se do okresního kola, které proběhlo 31. března v Písku, kvalifikovaly tři studentky- Barbora Čiháková (1.A), Tereza Čandová (3.A) a Anna Štofflová (6.S). S gramatickými úkoly a slohovou prací si v okresním kole nejlépe poradila maturantka Anna Štofflová, která s výrazným bodovým náskokem zvítězil. Barbora Čiháková se zařadila na 4. místo. Tereza Čandová skončila devátá. Vítězka postoupila do krajského kola v Českých Budějovících.

Mgr. Jana Plavcová

Já jen dodám, že vzhledem k redakční uzávěrce se nemohla dostat do článku informace o tom,  že Anička v krajském kole obsadila velmi pěkné páté místo.

Vedle Olympiády v českém jazyce naši školu úspěšně reprezentovala i v Konverzační soutěži v ruském jazyce, kde v krajském kole obsadila místo třetí.

Využívám této přiležitosti, abych Aničce, pravda trochu opožděně, k jejím úspěchům poblahopřál a poděkoval jí za vzornou reprezentaci školy, V neposlední řadě ji popřál mnoho úspěchů při maturitě.