Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1
Měsíční plán akcí: březen 2023
Napsali o nás: Uchazeči o studium na naší škola
2 3
Jednodenní lyžařský kurz
4 5
6
Školní časopis hledá redaktory
Okresní kolo Chemické olympiády ZŠ
7 8 9 10
Den flanelových košilí
11 12
13 14 15
Soutěžili jsme v kybernetické bezpečnosti
16 17
Matematický klokan 2023
18 19
20
Po DRINKU "namíchali" studenti nový školní časopis aneb rozhovor s redaktorkami
21 22 23
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
24
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
25
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
26
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
27
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
28
Studenti odjeli na exkurzi do Anglie
29 30 31 1
Měsíční plán akcí: duben 2023
2
Drobečková navigace

Hlavní strana > Aktuality > V soutěži Finanční gramotnost se nám dařilo

V soutěži Finanční gramotnost se nám dařiloDatum konání:
3.5.2022

Finance - ilustrační obrázekV letošním školním roce proběhl již 11. ročník soutěže Finanční gramotnost. Na naší škole má tato soutěž dlouholetou tradici, neboť se do ní  zapojujeme od samého začátku. 

Soutěž po několikaleté přestávce doznala v posledních ročnících změnu především v průběhu krajských kol.

Do jedenáctého ročníku Soutěže Finanční gramotnost (SFG) se zapojilo rekordní množství škol a dětí. Letos poměřilo síly téměř 21 tisíc žáků a studentů z 325 škol z celé republiky. „Česko bývá označováno za zemi v exekuci. Statisíce lidí skončily v pasti, což je palčivý celospolečenský problém. To se musí změnit. My se zaměřujeme na prevenci už u dětí, abychom do budoucna neřešily obludné sociální problémy a zpackané životy, proto jsem ráda, že nám počet účastníků roste geometrickou řadou,“ říká Marta Gellová, prezidentka a spoluzakladatelka EFPA ČR, která je odborným garantem celé soutěže. (zdroj: organizátor soutěže)

Na naší škole jsem letos zapojil pouze žáky vyššího stupně. Soutěžícími v základním online kole byli prakticky všichni žáci. 

Na základě výsledků jsem určil tříčlenné družstvo pro okresní kolo. Do soutěžení se nakonec zapojila jen dvojice spolužáků ze sexty: Karel Bartůněk a Marek Pokorný. 

Na základě výsledků okresního kola určil organizátor soutěžní družstva pro krajské kolo. V našem Jihočeském kraji to byla družstva čtyři, protože soutěž proběhla jen ve čtyřech ze sedmi okresů kraje. Byla to družstva následujích škol: Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická, České Budějovice;  Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Třeboň; Gymnázium  Milevsko a Gymnázium Strakonice.

Soutěžní družstva měla nejdříve vytvořit prezentaci s návrhem své fiktivní obchodní společnosti, která bude podnikat s podnikatelským záměrem, kteří si soutěžící zvolí. Prezentace naší dvojice obsadila třetí místo v kraji.

Druhou částí bylo vypracování testu, ve kterém byli naši nejlepší, neboť dosáhli plného počtu bodů. 

Na základě obou dílčích části krajského kola určil pořadatel vždy tři školy v každém kraji, které postoupily do závěrečné části krajského kola, kterou bylo předvedení a obhajoba řešení v prezentaci. Tato část se našim chlapcům podařila a přeskočili Gymnázium Strakonice a skončili druzí v kraji. 

Vítězní průmyslováci z Českých Budějovic byli silní hráči, protože po vítězství v kraji nakonec v kole celostátním obsadili nakonec třetí místo.

Děkuji Karlu Bartůňkovi a Marku Pokornému za vzornou reprezentaci školy, blahopřiji jim k úspěchu a přeji hodně úspěchu v nadcházející maturitě.