P.F. 2022
PRODLOUŽENÍ ČASOVÉHO LIMITU PRO DIDAKTICKÉ TESTY SPOLEČNÉ ČÁSTI
Futsalisté opět překvapili
Testování od 17. ledna 2022

Hlavní strana > Aktuality > Napsali (nejen) o nás: Ti nejlepší z dějepisné olympiády okresu

Napsali (nejen) o nás: Ti nejlepší z dějepisné olympiády okresu

14.1.2020

Dne 14. ledna 2020 se v Písku konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. My dnes o něm píšeme poprvé, protože jsme čekali, zda i naše úspěšné řešitele pozve organizátor do krajského kola. Nyní už za tuto "neznámou" bylo dosazeno (řečeno jazykem matematiky), ale dříve než jsme vás se vším seznámili, vyšel v Milevských novinách článek podepsaný -lk- (MN 6/2020 z 12. února 2020 - strana 7). Takže je přinášíme celý, dodám jen, že ani autor článku, když článek psal, nevěděl, kdo všechno do kraje postoupil. Takže tuto pro nás velmi dobrou zprávu si necháme na konec.

Téma DěO: Dlouhé století se loučí (1880-1920)Letošní okresní kola znalostních olympiád zahájily dvě soutěže z dějepisu. Do soutěže středoškoláků se přihlásilo 13 studentů a tři nejlepší skončili se shodným počtem 56 ze 70 možných bodů. Dostali proto rozřazovací úkol, ve kterém nejlépe uspěla Růžena Bártová z Gymnázia Písek. Druhé a a třetí místo pak shodně obsadili Filip Hofmann z Obchodní akademie a Jazykové školy v Písku a Martin Větrovský z Gymnázia Písek. Čtvrtá příčka patří Pavle Molíkové z Gymnázia Milevsko. pátá Radimu Sobotkovi z Gymnázia Písek a šestá Anně Štofflové z Gymnázia Milevsko.

Do krajského kola postupuje vítězka, případně pak mohou organizátoři přizvat i další v pořadí podle toho, kolik bude účastníků z jiných okresů.

V kategorii pro  žáky 8. a 9. tříd okresní dějepisné olympiády se mezi 31 soutěžícími stal vítězem Lukáš Károlyi z písecké ZŠ E. Beneše, který nasbíral 71 bodů z 80 možných. Další v pořadí druhá Pavla Čecháčková ze ZŠ Protivín, třetí Petr Kreibich z Gymnázia Písek a čtvrtý Marek Černý z Gymnázia Milevsko získali shodně 70 a takto se seřadili až po absolvování rozřazovacího úkolu. Pátý Petr Lidinský z písecké ZŠ TGM, šestý Adam Řehoř ze ZŠ Chyšky, sedmá Adéla Kroupová a osmý Vojtěch Malina, oba z Gymnázia Písek, devátá Lucie Klišová ze ZŠ Protivín a desítku nejlepších uzavřel Patrik Mareš z písecké Tylovy školy.

I v této kategorii postupuje do krajského kola vítěz a organizátoři mohou pozvat i další úspěšné řešitele.

My v našem gymnáziu již víme, že organizátor pozve všechny naše soutěžící: Pavlu, Aničku i Marka. Blahopřeji jim,  děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji jim hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat v DDM České Budějovice 16. března pro žáky ZŠ a následující den 17. přijdou na řadu středoškoláci.

(zdroje obrázků: DDM ČB a Facebook)