fulltextové vyhledávání

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2024/2025
Teraristika
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - Informace pro rodiče nezletilých žáků
Měsíční plán akcí: červen 2024

Úvod > O škole > Aktuality > Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo

Ve soutěži Finanční gramotnost nás čeká krajské kolo

12.2.2020

Schránka 01.gifJak už jsme vás informovali, byla obnovena soutěž Finanční gramotnost.

V průběhu prosince 2019 se většina žáků naší školy zapojila do školního online kola.

Devatenáct žáků z primy a sekundy vyplnilo test určený pro II. kategorii (2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy nižšího gymnázia). Po uzavření školního bylo vytvořeno družstvo školy pro tuto kategorii, které tvoří žáci, kteří v online kole dosáhli nejlepších výsledků. Jsou to Natálie Procházková, Marie Neumannová (obě prima) a Eliška Kortanová (sekunda). Další tři v pořadí jsou náhradníci.

Naše soutěžící dívky se sešly v učebně IKT a společně vyplnily test okresního kola. V něm měly 15 správných odpovědí na celkem 17 otázek. Stejného výsledku dosáhlo i družstvo našeho tradičního soupeře ZŠ J.K. Tyla a MŠ Písek. Protože naše družstvo potřebovalo na odpověď kratší čas, postupuje do krajského kola.

Ve III. kategorii určené středoškoláků soutěžilo na naší škole celkem 105 žáků, kteří vyplnili test s 19 otázkami. Pořadí soutěžících určilo naše družstvo: Jan Hátle (sexta), Veronika Pletková (3.A) a Petra Kalinová. (kvinta). I v této kategorii představují další tři v pořadí náhradníky pro okresní a případná další kola.

Postup z okresního kola pro naše žáky byl vcelku jednoduchý. Podobně jako v minulých letech nepředstavoval postup do kraje žádnou komplikaci, neboť do soutěže se v kategorii III. zapojuje jen naše škola. Naše družstvo potřebovala na 16 odpovědí něco přes 16 minut času.

Všech jmenovaných děkujeme za reprezentaci školy a jim i všech ostatním děkuji za přístup k soutěžení. Naši dvěma kolektivům přeji hodně úspěchů v krajském kole.